Boczki na bak 2002

Wszystko o tym motocyklu.
lucyfer
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:54

Boczki na bak 2002

Post autor: lucyfer »

Panowie mam problem i pewnie nie ja jeden, chodzi mi mianowicie o boczki na baku w yamaszce rok prod.1997-2003.
Materiał z jakiego zostały zrobione jest tak nietrwały-kruchy że przy nawet niewielkiej glebie pękają. Może ktoś wie jak je wzmocnić ewentualnie dorobić z innego materiału, może ktoś się tym zajmuje.
Czekam na odpowiedzi, porady,
narka
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: Magic »

ja jestem właśnie w trakcie sprawania tych osłon. Materiał to AES. Myślę czy by od wewnętrznej strony nie nadlać trochę spoiwa, to by mogło zdać egzamin, gdyby dołożyć jeszcze jakieś zbrojenie to już beton. Takie boczki można wykonać również samemu z żywicy epoksydowej, ale do tego potrzebne są orginały, do zrobienia odlewu. Żywica charakteryzuje się dużą trwałością i elastycznością. Szybko nie peknie.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: yadam »

wlasnie dlaczego japonce zrobili te boczki z takiego plastiku ??? chyba tylko po to zeby na tym zarabiac ! mozna bylo je zrobic z tego samego tworzywa co przedni blotnik i nie bylo by problemu.

te boczki do kupienia w uzywce sa wrecz niemozliwe
dostepne tylko w serwiscie drogo!
mozesz wyslac swoje do plastikbike (znajdziesz w internecie) zrobia ci kopie i wtedy beda juz u nich zawsze dostepne.
jesli zas polamiesz obydwa i nie zdazysz zrobic kopi lepiej myslec o zakupie zgiornika z acerbis'a. przynajmniej wage zbijesz :)
ja jak jezdzilem to mialem fobie zeby ich nie polamac.w koncu nerwy mi nie wytrzymaly i kupilem bak acerbisa.
orginalny bak i owiewki sprzedalem.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: Kula »

ja jak jeżdżę w terenie to zwalam te boczki i o nic się nie boje ;)
a teraz jak jeżdżę praktycznie po czarny to je założyłem bo moto ładniej wygląda ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: Magic »

Dzisiaj próbowałem spawać te plastiki. Zupełna porażka. Spoiwo nie chce się trzymać, a w dodatku po przyłozeniu ciepłego powietrza, następuje odginanie się elementu. nie wiem czemu tak się dzieję, może ze starości już. Wtaczam plan B w życie, klejenie siatką i żywicą.
stary
Lubiący błoto
Posty: 38
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:09
Motocykl: yamaha xt 3tb
Lokalizacja: żywiec
Kontakt:

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: stary »

A CO MYŚLICIE BY TE BOCZKI DOROBIĆ Z CIENIEJ BLACHY ALUMINIOWEJ ?? ma może ktoś jakiś szkic z papieru na takie boczki,by odrysować ?,u jednego gościa widziałem takie boczki (dorobione) nawet mu to wyszło ,zrobił ze starych nadkoli samochodowych, chwalił je ze bardzo są elastyczne :niewiem:
stary gg-11364481
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: Gacek »

Można z żywicy wykonać poliestrowej lub epidian przesyconej włóknem albo szkalnym albo weglowym .
W zależności od technologi wychodzą rożne koszty - podstawa należy dorobić formę .
Sam obecnie czekam na odp warunki atmosferyczne aby zakończyć zbiornik i boczki .
Jednak moim zdaniem dorabianie formy dla jednego egzemplarza to porażka .
Obrazekhttp://imageshack.us/photo/my-images/22 ... 14538.jpg/
tu jest fotka dorabianego od podstaw ogona i boczków z poliestrowej żywicy
aby zakończyć całość pozostał mi zbiornik z epidian jednak mam jeszcze za dużą wilgotność i niską temp w garażu po zimie aby to skończyć :evil: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
stary
Lubiący błoto
Posty: 38
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:09
Motocykl: yamaha xt 3tb
Lokalizacja: żywiec
Kontakt:

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: stary »

fajnie Ci wyszedł ten ogon :biggrin: ,ale ja miałem na myśli boczki na bako nich pisałem,słyszałem taką opije ze powinny one byc a szczególnie do jazdy w terenie mala szybkosc/duze obroty -ze lepsze przewietrzanie/chłodzenie silnika ?? co o tym myślisz?? Gacek ? masz może jakieś foty ??
stary gg-11364481
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: Gacek »

Ja tylko dla przykładu pokazałem ze można z takiego materiału dorobić , zbiornik u mnie dopiero połowicznie zrobiony ale przyszłościowo będę miał opcje dołożenia do tego owiewek ew chłodnicy jak rozminie 660 .
Owiewki na zbiornik z pewnością poprawiają chłodzenie szczególnie tylnej części cylindra i dotyczy to modeli xt jak i tt .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
stary
Lubiący błoto
Posty: 38
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:09
Motocykl: yamaha xt 3tb
Lokalizacja: żywiec
Kontakt:

Re: Boczki na bak 2002

Post autor: stary »

ja jednak zrobię je raczej z aluminium ino muszę w miarę cienka blachę gdzieś dorwać ,jak myślisz oba takie same zrobić czy ten z prawej strony mniejszy bo wydech ??
stary gg-11364481
ODPOWIEDZ