Co jest z tym sprzeglem?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
lukzaw
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, 21:19
Motocykl: TTR '01

Co jest z tym sprzeglem?

Post autor: lukzaw »

Witam, kupilem motor wiec go dopiero poznaje. Gdy silnik sie zagrzeje zaczyna ciagnac mi sprzeglo. Na postoju nie da sie normalnie wrzucic luzu.Jak myslicie, gdzie moze stac problem? Czy to kwestia regulacji czy wymiany tarcz, przekladek,a moze sa tarcze zlozone w zlej kolejnosci?
Czlowiek od ktorego kupilem motor, zapewnial mnie ze to kwestia regulacji, ponoc rozbieral to sprzeglo i wymienil sprezyny.
Czy ktos mial kiedys taki przypadek?
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Co jest z tym sprzeglem?

Post autor: terenowiecc »

Jak już ktoś to rozbierał to musiał mieć jakieś problemy z tym sprzęgłem. Pewnie ślizgało się ale tarcze wymiar trzymały więc wymienił same sprężyny. Pawlo też tak zrobił i później rozbierał drugi raz żeby wymienić tarcze :lol:
Zapewne tarcze korkowe do wymiany będą, problemy z wrzuceniem luzu to typowy problem, do tego lubi się śliznąć.
Żeby się upewnić, że to nie kwestia regulacji to poluzuj linkę i sprawdź czy coś się zmieni ale raczej będzie bez zmian. Co do kolejności tarcz to i tak trzeba zrzucić dekiel żeby to sprawdzić, źle poskładane sprzęgło też może tak objawiać się - Mazi tak miał.
Ja bym najpierw poluzował linkę, jak nic to nie zmieni to wtedy zrzucił dekiel i zobaczył co tam się dzieje. To dość prosta czynność i w pół godzinki a na spokojnie w godzinkę uwiniesz się ;)
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Co jest z tym sprzeglem?

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Witam.Sprawdz też stan samej linki czy lużno w pancerzu pracuje(niejest zatarta).
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Co jest z tym sprzeglem?

Post autor: ArturS »

j/w - jeśli linka sprzęgła normalnie odbija, to w 90% przypadków wystarczy wymienić sprężyny, najlepiej na wzmocnione EBC
http://www.sklep.riderparts.pl/produkt/ ... 146-yamaha
w zeszłym tyg. wymienialiśmy u Jaro, sprzęgło chodzi cacy. Zaznaczę, że sprężyny, które tam siedziały, trzymały wartości, tzn ich długość było większa niż limit w serwisówce, natomiast EBC wcale nie były dłuższe.
Do tego potrzebna jest uszczelka pokrywy sprzęgła, bo z reguły stara do niczego się nie nadaje chyba, że ktoś ją zakładał na lekką warstwę silikonu. Jak potrzebujesz części i późniejszej pomocy, to pisz PW lub dzwoń.
ODPOWIEDZ