Moje 1VJ !

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje 1VJ !

Post autor: Pawlo »

Mazi, brakuje ostatecznego wygłaskania filcem na dużych obrotach, jeśli masz dobrze wygładzone to efekt byłby lepszy niż u mnie, bo ja zakończyłem na wodnym 600, ale i tak pozostały ślady po tej mojej ściernicy, po prostu nie chciało mi się tego dalej trzeć :D Pytanie tylko czy u ciebie ściemniał ten kolektor? Bo u mnie po 100 km-ach zrobił się prawie brązowy :lol: Ciekawe czy będzie wchodził w fiolet ;)
Obrazek
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Moje 1VJ !

Post autor: mazi »

Pawlo pisze:Mazi, brakuje ostatecznego wygłaskania filcem na dużych obrotach, jeśli masz dobrze wygładzone to efekt byłby lepszy niż u mnie, bo ja zakończyłem na wodnym 600, ale i tak pozostały ślady po tej mojej ściernicy, po prostu nie chciało mi się tego dalej trzeć :D Pytanie tylko czy u ciebie ściemniał ten kolektor? Bo u mnie po 100 km-ach zrobił się prawie brązowy :lol: Ciekawe czy będzie wchodził w fiolet ;)

Filcem już nie polerowałem, ale masz racje - efekt bylby lepszy.
Od zamontowania zrobilem ze 30km, wiec ciezko cos powiedziec. Delikatnie sciemnial... a co do fioletu to wiem o jakim efekcie piszesz...
Ciezka sprawa do osiagniecia. Wypolerowalem swego czasu kolektory w XJ600S i mimo wielu kkm tylko zzolkly :D
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje 1VJ !

Post autor: Pawlo »

Zanim starłem kolektor papierem, to były takie fioletowe plamy miejscami, wydaje mi się, że to od wody - takie jakby hartowanie :lol: Ja zrobiłem już ze 300 km-ów i kolektory jeszcze trochę ściemniały, ale obecnie już nie zmieniają swojego koloru. Ostateczny kolorek:
Obrazek

Co ciekawe lewy kolektor (po stronie "głównego" gaźnika) jest dużo ciemniejszy, zwłaszcza przy pierwszym zgięciu, a później jaśniejszy. Od razu widać gdzie się najbardziej nagrzewa :) Ogólnie ciekawy efekt, ale przy następnej polerce jeszcze bardziej się przyłożę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mateusz50007
Lubiący błoto
Posty: 86
Rejestracja: 19 sty 2011, 15:08
Motocykl: XT 600 Z TENERE 3AJ
Lokalizacja: Bodaczów

Re: Moje 1VJ !

Post autor: mateusz50007 »

Poco polerować zaprzeć sięo o słup jeden do oporu i powinien ściemnieć :lol:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Moje 1VJ !

Post autor: mazi »

Pawlo pisze:Zanim starłem kolektor papierem, to były takie fioletowe plamy miejscami, wydaje mi się, że to od wody - takie jakby hartowanie :lol: Ja zrobiłem już ze 300 km-ów i kolektory jeszcze trochę ściemniały, ale obecnie już nie zmieniają swojego koloru. Ostateczny kolorek:

Pięknie !!!!
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Moje 1VJ !

Post autor: Tomiacho »

No i dokładnie na takie lustro polerowałem tą pastą zieloną. Super efekt. To nierdzewka, kwasówka czy co? Czy tylko od tt idzie tak wypolerować czy moją starą rure też mogę ? :twisted: heh stara rura jak to brzmi :lol:
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Moje 1VJ !

Post autor: qpa »

to jest kolektor od ttr
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje 1VJ !

Post autor: Pawlo »

Tomiacho pisze:No i dokładnie na takie lustro polerowałem tą pastą zieloną. Super efekt. To nierdzewka, kwasówka czy co? Czy tylko od tt idzie tak wypolerować czy moją starą rure też mogę ?
Też polerowałem taką twardą pastą tylko niebieską. To kwasówka, zwykłą stal żrą kwasy zawarte w spalinach ;) Dlatego też na wydechy używa się stali kwasowej. Jeśli masz wydech ze zwykłej stali to nie widzę sensu tego polerować :lol: Zardzewieje przez jeden dzień. Stal kwasową można bardzo łatwo rozpoznać - magnes się do niej bardzo słabo przyciąga, wręcz wcale :) A do nierdzewki magnes się klei jak cholera ;)
qpa pisze:to jest kolektor od ttr
A nie prawda, bo to jest oryginalny kolektor montowany w TT-S :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Moje 1VJ !

Post autor: Tomiacho »

No wiem do metali kolorowych się nie przyciąga. No niestety mój jest ze zwykłej stali wiec lipa. Myślałem ze może też jest szansa.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Moje 1VJ !

Post autor: mazi »

Tomiacho pisze:No wiem do metali kolorowych się nie przyciąga. No niestety mój jest ze zwykłej stali wiec lipa. Myślałem ze może też jest szansa.
Kup tak jak my kupilismy od TT lub TTR.
Bedziesz musial go delikatnie zmodyfikowac zeby podszedl... prosta sprawa - trzeba go po prostu skrocic :-)
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ