Jaki wydech do TT

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: daszek »

Widzę że kobieta zazdrosna o motóra (czuje się zagrożona :P ) cicho chodzi wg mnie ale przyjemnie jak audi sprzedam to swojego zrobię to nagram film bym go zrobił już dziś nawet ale mnie elektromechanik skasował na 200zł za procek licznika i tak tanio bo normalnie 350-500, jak sprzedam to odrazu zrobię i jazda bo wytrzymać nie moge chyba że jakaś kasia wpadnie wczesniej ;)
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2498
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: Pawlo »

Jak już masz operatora kamery to zapodaj filmik jak słychać podczas jazdy, bo dźwięk wtedy jest nieco inny ;) Najlepiej z i bez DB killera. Pytanie: gdzie go kupiłeś? nowy? bardzo drogo? :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: terenowiecc »

Przyjemnie gada, ale jakoś cicho jak dla mnie...wywal db killera :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: Gacek »

Jak spotkam kumpla na motorze to skręcę pracę jego akrapa w tt - ten to ma ryk :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
YOUKONN
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:15

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: YOUKONN »

Witam. Uprzedzam iz wciąż jestem na lekach wiec może być trochę dziwnie :roll: :?
Otóż zdecydowałem się że swojego Arrow`ka nie sprzedam. Napakowałem waty do niemalże oporu. Puszka zdecydowanie przycichła więc ośmieliłem się zdjąc killera. Cudo :twisted:barwa zajejeje tylko ze znów sąsiedzi z kilku ulic dalej(SWoją drogą to chyba już nie sąsiedzi :lol: )dzwonią z pretensjami :? Jak już pisałem sprzedać nie sprzedam, killera nie założe więc(i teraz będzie do żeczy :D ) wiec rozważam opcje przedłużenia puszki o jakieś 25%.Zastanawia mnie jakie to może mieć wpływ na prace silnika bo reszta to w przypadku przelotówki to mr.pikuś.Kumpel skracał sobie przelot w jakimś tam plasto-przecinaku i twierdzi że różnicy zbytniej niema. W moim przypadku na pewno będzie ciszej....tylko co dalej?
Awatar użytkownika
RedGothic
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 23 sie 2010, 19:47
Motocykl: YAMAHA XT 600 Z TENERE ^_^

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: RedGothic »

Pawlo pisze:Jak już masz operatora kamery to zapodaj filmik jak słychać podczas jazdy, bo dźwięk wtedy jest nieco inny ;) Najlepiej z i bez DB killera. Pytanie: gdzie go kupiłeś? nowy? bardzo drogo? :mrgreen:

Zamieniłem sie za moje koła SM + pare gratów sobie dobrałem ;)
Było: Motorynka , Komar1973 , WSK 3 , SHL M11 , Yamaha TT600 4GV BELGARDA...
Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach...
Jazda na motorze to najlepsza rzecz jaką można robić w ubranich...
85marcinos
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:28
Motocykl: tt600e

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: 85marcinos »

RedGothic pisze:http://www.youtube.com/watch?v=WzPKStFh7D0 może orientujecie sie co to jest za wydech :?: fajnie brzmi :twisted:
witaj ja zakupilem maszynke z innym wydechem, co moge powiedziec dzwiek piekny a i na mocy raczej nie traci, jak chcesz odsluchac zapraszam na mojego posta powitalnego zamiescilem link z przejazdzki mowinienes uslyszec :) moj tlumik jest marki scorpion
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: ArturS »

Pytanie, tak żeby się nie wgrzebywać zbytnio. Z czego można zrobić zmota do XT/TT żeby było tanio, lekko i cicho? :niewiem: Z jakiego ściga? Wk..ia mnie mój zmodzony przez poprzednika oryginał z dospawaną końcówką z gaśnicy samochodowej :x
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2498
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: Pawlo »

Możesz zapodać z jakiejś szlifierki typu CBR itp. byleby było od podobnej pojemności, a wizualnie jaki ci będzie pasował. Kwestia dorobienia dolotu. Kiedyś znajomy wsadził do TDM wydech z R1 i chodziło to dużo lepiej niż oryginał, ale też nie ryczało ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki wydech do TT

Post autor: Gacek »

ArturS pisze:Pytanie, tak żeby się nie wgrzebywać zbytnio. Z czego można zrobić zmota do XT/TT żeby było tanio, lekko i cicho? :niewiem: Z jakiego ściga? Wk..ia mnie mój zmodzony przez poprzednika oryginał z dospawaną końcówką z gaśnicy samochodowej :x
- ceny nierdzewki w tej chwili to porażka bo zaproponował bym ci jakiś domowy wyrób :lol: .
Sprawa jest o tyle fajna ze jak dobrze nad tym popracujesz to można przy tym dłubać bez końca wprowadzając modyfikacje które ci lezą albo na uchu albo na ręce No i chyba dosyc istotna sprawa waga 8-) u mnie 2.5 kg do oryginalnego 7 kg (zawsze cos ;) .
Dodam ze wykonałem koncówke z rury kominowej fi 130 ze stali nierdzewnej dwie przegrody eliptyczne z blachy nierdzewnej fi 3 - 4 mm z okalającym kołnierzem do którego za pomocą nitów mocowana jest rura kominowa o długości 400 - 450 mm.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ