[XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: terenowiecc »

Pawlo pisze:To mówicie, że ile km-ów można zrobić na ostatnim ząbku? :mrgreen: Ehh... coś czuję, że mnie nie ominie rozbieranie sprzęta w środku sezonu :lol:
2kkm na przedostatnim ząbku zrobiłem :lol: W sumie wymienić łańcuszek powinieneś dać radę bez wyciągania pieca z ramy, nie ma z tym za dużo roboty no ale trochę czasu trzeba poświęcić.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: Pawlo »

terenowiecc pisze:W sumie wymienić łańcuszek powinieneś dać radę bez wyciągania pieca z ramy, nie ma z tym za dużo roboty no ale trochę czasu trzeba poświęcić.
No to ja myślę, że bez wyciągania z ramy :D Tylko zapewne będzie spinka z tym kołem magnesowym. Obejdzie się bez ściągania tego koła? Tylko pewnie trzeba by zakuwać łańcuch na moto, tak? Czy idę totalnie złym tokiem myślenia? :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: terenowiecc »

Pawlo pisze:No to ja myślę, że bez wyciągania z ramy :D Tylko zapewne będzie spinka z tym kołem magnesowym. Obejdzie się bez ściągania tego koła? Tylko pewnie trzeba by zakuwać łańcuch na moto, tak? Czy idę totalnie złym tokiem myślenia? :lol:
Zakutego nie założysz bez ściągania magneta. Ale mimo to jednak lepiej chyba zrobić tak jak ja - kupić zakuty, zrobić ściągacz i zdjąć magneto a później założyć łańcuszek, ustawić rozrząd, dokręcić magneto z odpowiednim momentem siły i upalać ;)
ściągacz to prosta sprawa w sumie (mogę takowy wykonać za jakiś grosz jeżeli sam nie masz jak) i do tego blokada magneta żeby można było spokojnie te 120NM dokręcić.
Raz poświęcić nieco więcej czasu ale mieć zrobione wszystko jak należy a ściągacz czy blokada się przydadzą przy innych pracach :)
gruby33
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:43
Motocykl: XT600E `03

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: gruby33 »

Witam ludziska.
Dziś wykręciłem napinacz aby sprawdzić stan przed sezonem. Na napinaczu policzyłem te ząbki i aktualnie jest na 9 ząbku. Ile spokojnie tyś, km mogę na tym przejechać do następnego sprawdzenia tak aby było w miarę bezpiecznie :)

I wyjmując napinacz byłą tam uszczelka, która po prostu pokruszyła mi się na kilka części i odpadła :) Muszę kupić uszczelkę czy mogę po prostu dać silikon wysoko temperaturowy?
mynton
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 29 cze 2010, 19:35
Motocykl: yamaha FZS 600 2001r.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: mynton »

Myśle że 12k km zrobisz bez problemu, ale najlepiej sprawdzać co 2k km napinacz na którym ząbku jest.
Co do tej uszczelki to ja używam silikon wysokotemp. i nie mam żadnych problemów.
Yamaha dt 50R 94r.--> Yamaha xt 600K 3TB 93r. --> Yamaha FZS 600 01.r
Awatar użytkownika
Maro
Lubiący błoto
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2012, 22:57
Motocykl: Yamaha XT600 2KF
Lokalizacja: Goleniów

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: Maro »

Ja w zeszłym sezonie miałem 3 ząbki do końca, mało latałem to na wiosnę sprawdzę czy się zmieniło. A propos uszczelki w serwisie 15 zł ;)
Yamaha XT600 2KF
Myszak

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: Myszak »

Pozwolicie że się podepnę, otóż ostatnio skontrolowałem stan łańcuszka rozrządu po remoncie i wykazał on 13 ząbek( nie wymieniałem go przy remoncie), problem w tym, że mój napinacz ma 19, a nie, jak tutaj piszecie 17 zębów. Czy jest możliwe żebym miał jakiś inny napinacz?
ss20
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:07
Motocykl: XT 350 1985
XT 600 1993 3TB
Lokalizacja: Płock

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: ss20 »

U mnie też jest 17 ale łańcuszek trochę wyciągnięty bo zostało 6 ;) 8-)
Dzień bez jazdy to dzień stracony :D
Awatar użytkownika
Dom3l
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2014, 12:34
Motocykl: Yamaha XT 600

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: Dom3l »

Mnie dzisiaj spotkala niespodzianka...
Wyciagnalem napinacz i co sie okazlo?? Ostatni zabek !
:panika: :omg: :wtf: :klnie:

Strach teraz moto odpalac...
ss20
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:07
Motocykl: XT 350 1985
XT 600 1993 3TB
Lokalizacja: Płock

Re: [XT600] Jak sprawdzić napinacz łańcuszka rozrządu

Post autor: ss20 »

Fakt lepiej nie odpalaj tylko kup nowy łańcuch bo będzie :klnie: jak przeskoczy.łańcuch ogólnie koło 230 zeta plus wysyłka no i wymiana jeżeli samemu nie zdziałasz :gleba:
Dzień bez jazdy to dzień stracony :D
ODPOWIEDZ