KTM 690 Duke 2011r.

Oferty sprzedaży.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

KTM 690 Duke 2011r.

Post autor: Pawlo »

Szykuję się do sprzedaży swojego KTM. Ogłoszenie jeszcze nie widnieje na żadnym portalu, wrzucam wstępnie tutaj - z racji, że to duży, mocny singiel to może komuś wpadnie w oko. Jak zrobi się trochę cieplej to pojawi się pełnoprawne ogłoszenie wraz z dokładnymi zdjęciami. Sprzedaję go tylko dlatego, że zakupiłem już 1290, a niestety na jazdę dwoma na pewno braknie mi czasu.

KTM 690 Duke 3 generacji z ostatniego roku produkcji, czyli 2011r. Przebieg 26.000km,w moim posiadaniu już 5 sezon. Z racji, że jestem mechanikiem i jest to moje oczko w głowie to moto jest mocno doinwestowane i wręcz pedantycznie zadbane. Nie ma tu absolutnie żadnej fuszerki czy prowizorki, sprzedaję z czystym sumieniem. Nie jest to też jedyny Duke 690, którego serwisowałem i którym miałem okazję jeździć – znam już te sprzęty na wylot :)

Lista co miałem okazję wymienić/naprawić/zmodyfikować:
  • wymienione na nowe oryginalne popychacze zaworów (słynne w 690 rocker arms) wraz z nowym oryginalnym wałkiem rozrządu
  • nowy oryginalny napinacz łańcucha rozrządu
  • przednie zawieszenie po pełnym serwisie na oryginalnych częściach WP
  • wyczyszczona przepustnica i ustawione czujniki TPMS
  • przerobiony tłumik przez EdHaust – przelot z usuniętym katalizatorem + kolektor wydechowy wypolerowany
  • wkład filtra powietrza K&N
  • zmieniona mapa silnika (Powertripp) oraz zmieniona przeze mnie charakterystyka przepustnicy – motocykl jest w miarę łagodny do 30% odkręcenia manetki
  • zdjęta programowo blokada mocy na pierwszych 2 biegach
  • wyłączona programowo sonda lambda
  • wyłączona programowo i usunięta fizycznie ekologia, czyli system SAS/SAI
  • Quickshifter Healtech
  • zmienione przełożenia na nieco krótsze (15/42)
  • szyba PUIG (aktualnie już nie do kupienia)
  • grzane manetki Oxford
  • kanapa z wkładką żelową (wyk. Nosferek)
  • klamki hamulca i sprzęgła zmienione na łamane i w pełni regulowane
  • gniazdo USB przy kierownicy + ukryta ładowarka 2A + woltomierz ukryty nad licznikiem
  • żarówki w przedniej lampie LED
  • wymienione wszystkie możliwe płyny
  • wymieniona świeca zapłonowa wraz z fajką i przewodem WN
  • wymieniony filtr paliwa w zbiorniku
  • zmieniony thermoswitch wentylatora, załącza się przy 85*C, zamiast 102*C
  • klocki hamulcowe spieki EBC HH
  • opony Pirelli Diablo Rosso Corsa 2
  • ślizgi na osiach KTM Powerparts
  • uchwyty do podnośnika centralnego w tylnym wahaczu
  • zmienione łożyska i uszczelniacze w kołach
  • zmienione łożyska główki ramy
  • olej z dwoma filtrami zmieniany średnio co 2-3 tys. km, lane tylko 10W60
Posiadam sporo starych części z powyższej listy, faktury na oryginalne części też się w razie potrzeby znajdą. Dużo rzeczy zostało wymienione na wyrost, takie mechaniczne zboczenie. Dzięki temu ten sprzęt mnie ani razu nie zawiódł i myślę, że będzie długo służył przyszłemu właścicielowi.
Jakbym miał podsumować ten model – bardzo mała waga + singiel z dużą mocą, do tego topowy osprzęt jak na swoje i obecne czasy, czyli sprzęgło antyhoppingowe, w pełni regulowane zawieszenie WP, okrutnie mocne heble - radialny zacisk przedni z tarczą 320mm, radialne pompy hamulca i sprzęgła itp. sprawiają, że każda jazda tym małym dzikusem wywołuje duży uśmiech na twarzy. Motocykl agresywny i jadowity, raczej nie polecam na pierwszy sprzęt, ale za to świetnie się sprawdzi na ulicy czy też torze, szczególnie w obecnym setupie.
Jazda testowa tylko i wyłącznie po zostawieniu pełnej kwoty widocznej w ogłoszeniu.
Cena 21.000zł

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak moto jeździ i gada można obczaić na wielu filmach na moim kanale na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=E2STogKEi8M

https://www.youtube.com/watch?v=lDRkTaK1bcw

https://www.youtube.com/watch?v=H-AXxVPdcf0
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: KTM 690 Duke 2011r.

Post autor: Pawlo »

Obrazek
ODPOWIEDZ