Dlaczego poci się w tym miejscu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
MasyMasy90
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2022, 16:11
Motocykl: Yamaha xt 600 2kf
Lokalizacja: Człuchów

Dlaczego poci się w tym miejscu

Post autor: MasyMasy90 »

Witam wszystkich 😉
Pytanko, może miał ktoś taki problem i wie jak go naprawić... W silnikach jestem zielony :shock: dlaczego silnik poci się w tym miejscu? Jakie ewentualne koszta naprawy i czym grozi nie naprawienie? Dziękuję bardzo za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Dlaczego poci się w tym miejscu

Post autor: frendzel33 »

Ściągnij dekiel i zobacz czy uszczelka była ok czy nie, albo czy gwinty nie są już tak zajechane, że śruby nie trzymają i puszcza olej. Pociło mi się spod dekla sprzęgła przy górnej śrubie od pokrywy dekielka filtra oleju (ta co przechodzi az do kartera) gwint byl ujechany i musialem helicoila wstawić. Przestało się pocić, a śruba trzyma jak szlag.
Sebastian
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 28 wrz 2022, 10:00
Motocykl: Xt 600 3tb

Re: Dlaczego poci się w tym miejscu

Post autor: Sebastian »

Moze cieknie z simeringa na wałku zdawczym zębatki napędowej trzeba by ściągnąć osłone umyć porządnie odpalić opserwować z kąt jest wyciek teoretycznie jak stan oleju bedzie ok nic się niestanie
XarturX600
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2022, 11:06
Motocykl: Yamaha XT 6002kf

Re: Dlaczego poci się w tym miejscu

Post autor: XarturX600 »

MasyMasy90 pisze: 26 sie 2022, 06:22 Witam wszystkich 😉
Pytanko, może miał ktoś taki problem i wie jak go naprawić... W silnikach jestem zielony :shock: dlaczego silnik poci się w tym miejscu? Jakie ewentualne koszta naprawy i czym grozi nie naprawienie? Dziękuję bardzo za pomoc
W tym deklu jest jeszcze oring może on przepuszcza
ODPOWIEDZ