Powrót po latach :)

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Brevis
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2011, 08:08
Motocykl: xt600 43F 84r
Lokalizacja: Gliwice,Lubliniec,Kłobuck

Powrót po latach :)

Post autor: Brevis »

Witam wszystkich , wracam do Xt po dłuższej przerwie spowodowanej niestety moja nieodpowiedzialnością ... zabrane uprawnienia na okres 3 lat z wiadomo jakiej przyczyny .
Po 3 latach stania zabieram się za Yamaszke i mam parę dylematów i proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników , po kolei . Pacjent to 43f z 1984 , motor zdrowy 45 tys. nalotu.

1. Przestroga , jak moto stoi tyle lat , zadbajcie o pełny bak . Ja zostawiłem pusty a stał w nieogrzewanej szopie , W środku pełno rdzy , gaźnik zawalony rdza ... jednym słowem męczarnia z czyszczeniem baku i gaźnika . Dobra to już za mną , lecz gaźnik jeszcze potrzebuje "złotej ręki " bo pryka sobie na pełnej Manecie przy wysokich obrotach .

2. Zawieszenie ... przód zrobiony na progresywnych Wilbersa , chyba 10 lat temu , olej będę wymieniał przed dalsza eksploatacja . Tu pierwsze pytanie ... zaworki w lagach szczelne , lecz czy ktoś z Was widział gdzieś wykonanie wspólnego pompowania obu lag i czy to ma sens ?

3. Zawieszenie part 2 "tył" ... wiadomo amorek oryginał już średnio działa , mam dawno kupiony
https://gmoto.pl/amortyzator-yss-regulowany,176957.html
Jak już zacznę rozbierać , to jaki jest zalecany zestaw do tylnej kwaczki ? Tak na zapas .
Plus .. kogo polecacie na ślasku do regulacji zawieszenie w takiej babci ?

4. Opony i felgi ... wcześniej XT jeżdżony był jedynie w terenie .
Mam zamontowane Michelin competition s12 xc , przód 90/90/21 tył 130/80/18 .Polecam
Kupiłem drugi zestaw felg do szybkiej podmiany na szosę , ma być plug&play , wiadomo supermoto z tego nie będzie , ale co polecacie ? $$ nie maja znaczenia .To jedna sprawa z druga to , gdzie na śląsku można fajnie dopieścić kola , sprawdzić naciągi szprych , założyć opony , wyważyć ?

5. Boczki plastikowe … mam 43f jest w biało czerwonym malowaniu , niestety zgubiłem boczek od strony tłumika , ktoś ma może oryginał ? czym zastąpić gumowe mocowania do ramy ?
Lub może kupić cuś takiego
https://gmoto.pl/boczki-pod-siedzenie-u ... 26201.html

6. Wydech … końcowy mam oryginał(raczej tak chce zostawić ) lecz kombinuje nad kolektorem. Szukać czegoś customowego ?Czy tylko pozbyć się zwężeń na samym wyjściu z cylindra ?

Więcej grzechów nie pamiętam , proszę o rozgrzeszenie że w jednym temacie i dziękuje za podpowiedzi ….
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Powrót po latach :)

Post autor: frendzel33 »

4. Jeśli chodzi o koła to Paweł Król w Bielsku Białej, robilem u niego juz 2 zestawy kół (obręcze wycentrowane i oryginalne szprychy po chromowaniu, piasty po szkiełkowaniu i malowaniu). Gość posiada oryginalne szprychy gdyby była potrzeba wymiany kilku sztuk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Brevis
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2011, 08:08
Motocykl: xt600 43F 84r
Lokalizacja: Gliwice,Lubliniec,Kłobuck

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Brevis »

Super . Dzięki za namiar .
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Powrót po latach :)

Post autor: mallory »

Hej Brevis,
wrzuć fotkę motora.
Brevis
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2011, 08:08
Motocykl: xt600 43F 84r
Lokalizacja: Gliwice,Lubliniec,Kłobuck

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Brevis »

Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Tygrys »

6 proponuje wydech od tt z kwasiaka
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Powrót po latach :)

Post autor: frendzel33 »

Tygrys pisze: 20 sie 2022, 18:55 6 proponuje wydech od tt z kwasiaka
Będzie pasować kompletny układ wydechowy, albo sam kolektor z tt600 do xt600 2kf?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Pawlo »

frendzel33 pisze: 22 sie 2022, 06:22
Tygrys pisze: 20 sie 2022, 18:55 6 proponuje wydech od tt z kwasiaka
Będzie pasować kompletny układ wydechowy, albo sam kolektor z tt600 do xt600 2kf?
Kompletny na pewno nie, bo rama jest inna i wydech też jest inaczej poprowadzony. Ale z tego co pamiętam to kwasiakowe kolektory z TT pasują bez problemu chyba do wszystkich XT600, w niektórych na pewno trzeba skrócić końcówkę, żeby dopasować połączenie z tłumikiem. Jak ktoś skracał to niech dopisze o jaki model dokładnie chodzi - coś mi świta, że to dotyczyło Tenere.
Brevis pisze: 11 sie 2022, 19:38 2. Zawieszenie ... przód zrobiony na progresywnych Wilbersa , chyba 10 lat temu , olej będę wymieniał przed dalsza eksploatacja . Tu pierwsze pytanie ... zaworki w lagach szczelne , lecz czy ktoś z Was widział gdzieś wykonanie wspólnego pompowania obu lag i czy to ma sens ?
:arrow: http://forum.yamahaxt.pl/viewtopic.php?p=8405#p8405
Obrazek
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Tygrys »

Mowio że kierowca bez zabranego prawka to jak żołnierz bez karabinu a uczeń bez dwóji -he he -jakby co mam taki kol od tt miał być do ikserki (wieksza średnica rur ale trochę za dużo rzeźby .
Brevis
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2011, 08:08
Motocykl: xt600 43F 84r
Lokalizacja: Gliwice,Lubliniec,Kłobuck

Re: Powrót po latach :)

Post autor: Brevis »

Tygrys pisze: 25 sie 2022, 04:15 Mowio że kierowca bez zabranego prawka to jak żołnierz bez karabinu a uczeń bez dwóji -he he -jakby co mam taki kol od tt miał być do ikserki (wieksza średnica rur ale trochę za dużo rzeźby .
Widzisz nie do końca , to tylko moja wina . Ciszę się, że nikomu krzywdy nie zrobiłem.
ODPOWIEDZ