Gaźnik - problem? Brak mocy

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Gaźnik - problem? Brak mocy

Post autor: frendzel33 »

Hej, złożyłem jakiś czas temu gaźnik po myciu ultradźwiękami. Iglica w podciśnieniowym ząbek podniesiona (poprzednim postem opisywałem ze miałem za uboga mieszankę i strzały z wydechów, pomogło dźwignięcie o ząbek) poziom paliwa w komorze plywakowej trochę większy 4-5mm. Reszta tak jak serwisówka chce no i… mam wrażenie ze motocykl nie ma mocy. Ospale się zbiera mimo ze na obroty wkręca się dobrze i schodzi tez dobrze. Swieca niestety nadal biaława… nie wiem co robię źle.
Jest ktoś ze Śląska kto ogarnia temat i mógłbym z motocyklem podskoczyć? Może uda się postawić diagnozę.
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Gaźnik - problem? Brak mocy

Post autor: frendzel33 »

Dodam, że połączenia filtr - gaźnik - krocce - silnik, wszystko sprawne, szczelne, czyste. Mam pewną rozkminę, aczkolwiek nie wiem czy ma to na coś wpływ, ale na zdjęciu poniżej. dałem troche cieńszą (takie nowe miałem) podkładkę miedzianą pod śrubę dyszy podciśnieniowego, przez co średnica otworu przez który przepływa paliwo może być trochę "ucięta" przez gwint śruby co powoduje, że mniej paliwa w danym momencie zasysa gaźnik podciśnieniowy i jest ubogo. Nie wiem czy moja teoria ma sens :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Gaźnik - problem? Brak mocy

Post autor: frendzel33 »

Dodatkowo dodam ze strasznie silnik mi się grzeje przez to, mam wrażenie se nawet może tłok puchnąć bo po długiej ostrej jeździe ciężej kickstarter ma ruszyć tłokiem
chevy
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2022, 16:24
Motocykl: XTZ 660

Re: Gaźnik - problem? Brak mocy

Post autor: chevy »

U mnie malo mocy równało się z tym ze mambranka w podciśnieniu była przyszczypana, niby jechało ale dopiero po dokładnym ulozeniu można było zobaczyć jak motocykl rwie do przodu po odkreceniu. O ile u ciebie jest podobny gaźnik dwugardzielowi warto mieć to na uwadze.
ODPOWIEDZ