Gaźnik XT 125 X

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Pepe82
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2022, 19:23
Motocykl: YAMAHA XT125X

Gaźnik XT 125 X

Post autor: Pepe82 »

Jeszcze raz witam panowie mam pewien problem dotyczący gaźnika.Pod komorą pływakową wystaje mały kruciec o średnicy około 3 mm.Podczas postoju delikatne sączy się paliwo .Nie mam zielonego pojęcia czy tam powinien być nałożony jakiś wężyk czy coś innego. Proszę o pomoc i z góry dziękuję
chevy
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2022, 16:24
Motocykl: XTZ 660

Re: Gaźnik XT 125 X

Post autor: chevy »

Powiem jak jest w XT 600/660

jeden krociec sluzy do spuszczania paliwa z komory plywakowej, po odkreceniu srubki z boku (ew do sprawdzaia poziomu w komorze pływakowej)

Byc moze srubka nie jest dokrecona

Drugi jest to przelew, jezeli przelejemy gaznik lub sa problemy z poziomem paliwa w komorze pływaka.

Wtedy trzeba szukac problemow w plywaku, w gniedzdzie iglicy iglicy,ustawic odpowiedni poziom poziom itp jezeli leje sie.

Ja na kroccu mam aciagniety wezyk, aby w razie czego paliwo lecialo pod motocykl, chociaz nie zdarza sie aby cos u mnie przelewalo.

Ale ja bym przewertowal serwisówke lub fiszki z czesciami i zobaczyl jak u Ciebie jest, kazdy gazik moze miec podobe rozwiazaia ale roznice sie
ODPOWIEDZ