Problem z elektryką w 2KF

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Problem z elektryką w 2KF

Post autor: frendzel33 »

Hej, mam problem z elektryką, mianowicie kierunkowskazy działają tylko z prawej strony, ale migają razem z swiatłem postojowym z tyłem, i to tak czasami bardziej czasami mniej. Po dodaniu gazu kierunki przestają w ogóle świecić, a czasem mignie mocnym, że aż myślalem ze się spali żarówka. Jaki może byc problem? Problem z masą? Dodam, że nie mam akumulatora, ale jak kupie to pociągnę dodatkowy masowy rama-aku. Proszę o pomoc.

Ewentualnie zakup wiązki, która pasuje do 2KF.
chevy
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2022, 16:24
Motocykl: XTZ 660

Re: Problem z elektryką w 2KF

Post autor: chevy »

byc moze zwarcie pomiedzy kablami ( perzetarte) zmierzylbym wszytkie miernikiem we wtczkach, kazdy kabel z kazdym linie kierunkow z liniami swiatel pozycyjnych itd. czy nie maja zwarcia
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z elektryką w 2KF

Post autor: Pawlo »

frendzel33 pisze: 08 maja 2022, 18:48 Jaki może byc problem? Problem z masą? Dodam, że nie mam akumulatora
Prawdopodobnie sam sobie odpowiedziałeś :lol: Zamontuj akumulator i zobacz co się będzie działo. Być może zjarałeś regulator napięcia jeżdżąc bez akumulatora, ale jest szansa, że to przeżył. Miernik w łapę i zrób podstawowe pomiary lub oddaj do elektryka.
Obrazek
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Problem z elektryką w 2KF

Post autor: frendzel33 »

Kupiłem go bez aku, pewnie poprzedni wlaściciel tak jeździł. Dam znać jak się zachowa z aku :)
frendzel33
Lubiący błoto
Posty: 81
Rejestracja: 18 lis 2020, 07:52
Motocykl: XTZ750, XT600 2kf

Re: Problem z elektryką w 2KF

Post autor: frendzel33 »

Wszysko Ok podpiąłem aku z dodatkowa masa i wszystko działa, dodatkowo problem prawych kierunków był taki ze kable były zwarte przy żarówce.
ODPOWIEDZ