[K] kupię XT 500

Oferty kupna.
motor
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2021, 13:16

[K] kupię XT 500

Post autor: motor »

Kupię XT 500/400, może być SR500/400 albo jakaś hybryda. Głównie chodzi mi o małego, prostego singla na 1 gaźniku. Na XT 600 nie mam parametrów niestety, życie zweryfikowało. Przejechałem się, fajne konkretne moto ale raczej za duża kobyła dla mnie. :biker:
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: Pawlo »

Te sprzęty, które wymieniłeś stoją już tylko w gablotach lub wymarły śmiercią naturalną :lol: Nikt nie chce tego sprzedawać w dobrym stanie, a tym bardziej tanio :niewiem: W tym klimacie pomyśl może nad XT350/TT350 - troszkę popularniejszy temat.
Obrazek
motor
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2021, 13:16

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: motor »

Mało jest takich ofert, to fakt. Jest jeszcze model XT 400 Artesia - u nas rzadkość ale w Rosji jest sporo tego, ściągają to chyba z Azji do siebie. Rozmiarowo i parametrami by mi pasował.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: ArturS »

Ale XT 400 Artesia to chyba dokładnie to samo co XT 600 E 3TB, różnica jedynie w pojemności i mocy? :niewiem:

Co rozumiesz przez brak własnych parametrów? Może idź w coś, co się tak "nie wali" na nogę? Nie chodzi o to co zobaczysz "na papierze". Przykładowo XT600 patrząc na dane techniczne jest niewiele cięższe od mojej husqvarny, a w odczuciu i w tym, ile trzeba włożyć siły w utrzymanie "jak już leci", to huska jest jak rower, a od XT uciekam, bo już kilka razy w krzyżu zabolało. A znowu patrząc też "na papier", XT600 jest sporo niższe, a w realu właśnie na husce mam bliżej do ziemii (kanapa przecinająca 4 litery ma na to wpływ).

Za zabytkami bym się nie oglądał, bo polegniesz przy remoncie. A jak kupisz w miarę tanio takie stare dwuzaworowe XT500, to najlepsze co można zrobić, to jeszcze dopieścić i wystawić na niemieckim ebay za milion jurków - tam to kosztuje krocie, można za nie mieć salonowego KTMa, czy inną WRkę
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: mallory »

motor pisze: 23 sty 2022, 17:15 Kupię XT 500/400, może być SR500/400 albo jakaś hybryda. Głównie chodzi mi o małego, prostego singla na 1 gaźniku. Na XT 600 nie mam parametrów niestety, życie zweryfikowało. Przejechałem się, fajne konkretne moto ale raczej za duża kobyła dla mnie. :biker:
Oczywiście wszystko zależy od ceny. Niestety ceny lecą w górę w wszytskim.
Gdyby nie to to podoba mi się CFR 250L lub CRF 300L - wagowo fajne i obniżyć można też mocno i na lagach i amorze oraz jak komuś brakuje to jeszcze są set obniżające bardziej gotowe.
Motocykl pancerny we wszystkim i zawias i silnik. Mało palący i do wszystkiego - z kumplami dookołą komina polata i pojedzie do Mongolii.

Ale cena niestety nowego koło 25 tyś na dzisiaj. Chociaż jak pomyślę ile czasu i monety straciłem to lepiej było kupić 10 lat temu coś takiego i ekonomicznie i psychicznie.
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: mallory »

Ale... no właśnie::))
Jak znajdziesz stare XT i doprowadzisz do ładnego stanu technicznego to też masz pancerny motocykl na lata. Tylko coraz trudniej fajnego znaleźć.
Tak jak Pawlo pisze: "Nikt nie chce tego sprzedawać w dobrym stanie, a tym bardziej tanio" :niewiem:
motor
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2021, 13:16

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: motor »

Chcę się przesiąść z obecnych 250cm/20KM na 30KM i żeby wagowo było niewiele więcej /120-140kg max/. Ostatnio jeździłem takim maluchem i jestem zachwycony, odkryłem małe pojemności. Waży stówę, na oponach enduro mogę zjechać z asfaltu i nie ma paniki. Do kiosku po fajki, na ryby i na skróty. Żadne żwirownie i ścianki mnie nie interesują. Taki all around. Klasyczny wygląd mi się podoba ale patrząc na ceny to sobie odpuszczę. 250cm pali mniej więcej tyle co skuter, jakieś 2,9-3l. Rewelacja. Ale nie daje rady na trasie i stąd pomysł na ~400cm/500cm/30KM. Jeżdżę, zwiedzam, czasem bliżej, czasem dalej, omijam expresówki, taka lajtowa turystyka. Zwiedziłem pół Europy na 250 ale to jest trochę męczarnia na dłuższą mete.
Waga, a raczej jej odczuwanie wiąże się ze środkiem ciężkości i ogólną wysokością motocykla, dlatego XT 600 jest kobyłą chociaż na papierze nie waży aż tak strasznie dużo. A boxery można prowadzić biodrami i dłubać w nosie. Nie mam dużego wzrostu i nie chce mi się też szarpać z maszyną, wolę taką ciut mniejszą. XT 400 Artesia to taka trochę mniejsza wersja XT 600 /wagowo i wymiarowo też/. Raczej to nie jest ta sama rama, nie sprawdzałem - ale gdzie mogli zbić 20-30kg? I ma niezły moment obrotowy, przynajmniej na papierze. Pewnie jest na rynek japoński bo tam właśnie są te 400cm. Ruscy mają blisko i je często sprowadzają do siebie. Rocznikowo jest bardziej współczesna 90/00, ma tarczowe hamulce i spalanie 4l. Mogłaby być. Uj wi jak jest z częściami bo to rzadkość u nas. Enduro to nie moja stylówa ale chodzi o jakiś skuteczny praktyczny pojazd na codzień no i niedrogi. Wiadomo, dziurawe asfalty, studzienki, szyny tramwajowe itd. Rozsądek podpowiada bierz coś z centralnym amortyzatorem. Budżet 5-10tys. max.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: Pawlo »

Troszkę poszperałem po katalogach części, bo mnie zaciekawiłeś - ta "Artesia" to rama 3TB z silnikiem Yamahy SRX 400. Różnica w suchej masie (vs XT600 3TB) to niby 19kg - dupy nie urywa, tym bardziej, że tak jak Artur wspomniał suche dane z katalogu to nic po spotkaniu z moto na żywo. Dla mnie zakup takiego sprzętu i wcześniej wspomnianych starszych modeli to strzał w kolano, tym bardziej, że nie jesteś fanatykiem modelu i szukasz po prostu czegoś praktycznego. Kup sobie coś popularnego, żebyś nie miał problemu z ewentualną naprawą i żebyś nie musiał miesiącami szukać części do moto, a ten problem już powoli zaczyna dotykać także całą rodzinę XT/TT600, a co dopiero starsze modele. Jeśli mogę podpowiedzieć to ja na twoim miejscu szedłbym w jakieś supermoto - pasuje idealnie do twojego profilu jazdy, zawieszenie z enduraka + szosowe kółka to bajka na asfalcie i winklach, a po lekkim szutrze też przeleci. Jeśli nie XT/TT600 to może jakaś Honda FMX albo nawet XR, Suzuki DR-Z 400 lub jeszcze coś zupełnie innego z łagodnym silnikiem, żeby żyło długo? Sprzętów jest w brud, na pewno sporo jest ciekawszych modeli od tych, które wymieniłeś ;)

mallory pisze: 24 sty 2022, 17:21 Jak znajdziesz stare XT i doprowadzisz do ładnego stanu technicznego to też masz pancerny motocykl na lata.
I masz też ból dupy, bo żal takim sprzętem jeździć, wypadałoby postawić w salonie, żeby cieszył oko :lol: Skąd ja to znam, dobrze, że już sprzedałem TT ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: terenowiecc »

Jak chcesz mieć klasyka w garażu albo pokoju, to szukaj starego XT500.
Jak chcesz mieć motocykl użytkowy, to szukaj XT600. Generalnie nie szukaj egzotyka tylko coś pospolitego.

Do małych pojemności trzeba dorosnąć. 250, to raczej wybór dla odbiorcy świadomego swoich potrzeb.
Nie jestem fanem Hondy ale CRF 250/300L widziałbym w swoim garażu.
Pawlo pisze: 24 sty 2022, 21:48 Troszkę poszperałem po katalogach części, bo mnie zaciekawiłeś - ta "Artesia" to rama 3TB z silnikiem Yamahy SRX 400. Różnica w suchej masie (vs XT600 3TB) to niby 19kg - dupy nie urywa, tym bardziej, że tak jak Artur wspomniał suche dane z katalogu to nic po spotkaniu z moto na żywo.
Ciekawe gdzie urwali te 19kg. Tak na oko, to ten motocykl wygląda jak 3TB. Nawet gdyby rzeczywiście był lżejszy, to lepiej kupić pospolite XT600 i nie zastanawiać się skąd części pozyskać.
Inna rzecz, że to wszystko jest już stare i wymaga remontu. Chyba lepiej patrzeć w stronę nowszych motocykli, nie napalać się, dozbierać sobie kasy i za rok-dwa coś kupić.
Aktualne ceny tych wszystkich starych sprzętów są abstrakcyjne. Dziwne czasy.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: [K] kupię XT 500

Post autor: ArturS »

Tak mi się wspomniało - popatrz na KTM LC4 400 EGS - https://www.motorcyclespecs.co.za/model ... s%2094.htm Kojarzę, że da się go zdrowo obniżyć, w razie potrzeby. To dość pancerny model. Z częściami w KTM jest 100x mniejszy problem niż w starszej japonii.

A the best jest KTM LC4 LS-E Military :biker:
https://second.wiki/wiki/ktm_400_ls-e_military
ODPOWIEDZ