Yamaha XT 600 / 2KF

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT 600 / 2KF

Post autor: ArturS »

Przód Dunlop D952
tył hm... myślę, że też D952 ;)
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Yamaha XT 600 / 2KF

Post autor: mallory »

Tygrys pisze: 24 gru 2021, 08:00 Witam z powrotem kol . Mallory z oponami he-he jest tak jak Mówisz nie ma uniwersalnych trzeba sobie odpowiedzieć gdzie i po czym chcemy głównie jeździć.
Dzięki Tygrys:))
wojtalek pisze: 27 gru 2021, 19:45 a tak z ciekawości jaki jest org rozmiar opony tył ?
bo mam 120/80-18
Tak jest w dowodzie i briefie i w instrukcji.
Ale wchodzą inne spokojnie.
Trzeba też uwzględnić to, że inaczej niektórzy producenci podają rozmiar dla opon kostkowych - najlepiej podpytać, który konkretny model wchodzi a który nie w danym rozmiarze.

Co do Pirelli Mt 21 to wchodzą spokojnie:
tył: 130/90-18
przód wiadomo: 90/90-21

Wyglądają tak:


Obrazek
ArturS pisze: 30 gru 2021, 09:51 Przód Dunlop D952
tył hm... myślę, że też D952 ;)
Tego Dunlopa nie miałem, ale wygląda na fajny.

Z moich odczuć, z tych co miałem:
- E07 Mitas - niezniszczalna i to chyba jej największa zaleta, np. na wyjazd do Mongolii mym się nad nią zastanowił mocno, ale w terenie słabo, do przodu jedzie, przebić trudno, ale mokre trawersy lub szybka jazda po mokrym słabo. Chociaż dla mnie o dziow w 2019 KTM 690 ENDURO R jest montowana fabrycznie???

- K60 Heidenau (nie scout, zwykła) - lepsza od E07 we wszystkim. O dziwo jak na wyprawową oponę w terenie całkiem robi,

- Pirelli MT21 - bardzo fajna opona, w terenie nie odstaję od innych, nigdy nie zostawił mnie żaden KTM czy XT na bardziej terenowych oponach, jednak w trenie nie daje, aż takiej pewności jak ostra kostka, trochę ostrożniej trzeba, ale minimalnie, na asfalcie bajka - nie wyje, trzyma ładnie - można brać na wyprawę,

- Michelin Cross Competition S12XC - miałem, petarda w teren, wyła niemiłosiernie na asfalcie, ale czy to można kupić jeszcze? I była NHS.

- Michelin AC 10 - w teren ogień, super opona - trzyma na wszystkim w terenie i ma homologację na drogi - na asfalcie bardzo wyje, uślizgu na asfalcie nigdy nie miałem na niej, nawet na mokrym , ale też wolniej jeżdżę wtedy,

- Michelin Tracer - następca AC 10 - podobno jeszcze lepszy,

- Mitas C02 - w teren ogień, ale wywaliłem, gdy dwie gleby miałem na mokrym asfalcie - przy małej prędkości przód puścił.

- Continental TKC80 - na asfalt super, wygląd super, szutry super, cięższy teren słabiej, mokry teren słabo no i są drogie.

Czyli w sumie zależy jak chcesz Twojego XT użytkować - być może szkoda Ci będzie go katować wtedy ładna opona i niekoniecznie Hard żeby maszynę oszczędzić::))
ODPOWIEDZ