Wyjąca trójka tylko podczas przyspieszania ?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Wyjąca trójka tylko podczas przyspieszania ?

Post autor: Słomek »

Cześć zauważyłem po wymianie opon na takie z mniej agresywnym bieżnikiem, wycie/dziwne odgłosy tylko podczas przyspieszania przy użyciu trzeciego biegu, przy prędkości około 40 - 50 km/h jest on najbardziej słyszalny. Początkowo brzmi to trochę jak latający element w plastikowy pojemniku ( jednak jest on regularny i znika gdy tylko puszczę manetkę gazu nie czuć też wibracji na podnóżkach) a następnie po przekroczeniu 50 km/h zmienia się w ciche wycie zagłuszane prawie całkowicie przez szum opon. Niedawno wymieniałem olej razem z filtrem i nie znalazłem żadnych metalowych opiłków (podczas poprzedniej wymiany oleju filtr jak i olej również były pozbawione opiłków). Próbowałem zlokalizować źródło dźwięku stawiając moto na podnośniku i przyspieszając na trzecim biegu jednak dźwięku nie słychać. Podczas jazdy słychać go z prawej strony tak mniej więcej z połowy wahacza.Skrzynia biegów sama w sobie chodzi bez zarzutów żaden z biegów nie wypada a każdy bieg można wrzucić bez żadnych problemów. Szukałem na forum i nie widziałem by ktokolwiek miał podobny problem :? Nie będę kłamać że jestem tym trochę poddenerwowany ponieważ nie chcę stracić tego sezonu na naprawy. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym ?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyjąca trójka tylko podczas przyspieszania ?

Post autor: Pawlo »

Sprawdź dokładnie wszystkie łożyska w kołach. Zobacz też na rolkę ślizgową łańcucha.
Obrazek
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyjąca trójka tylko podczas przyspieszania ?

Post autor: Słomek »

Łożyska wymieniałem niedawno ale obejrzę sobie te rolki ślizgowe ! odezwę się czy coś to dało
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyjąca trójka tylko podczas przyspieszania ?

Post autor: Słomek »

Wymieniłem te łożyska na kołach ponieważ stare był już dosyć mocno zużyte i niestety nie przyniosło to żadnego efektu :(. Zauważyłem że wycie jest głośniejsze gdy olej jest chłodniejszy niż 80 stopni. Myślę że wycie może być spowodowane jakimiś problemami ze sprzęgłem. Ponieważ do czasu aż olej nie osiągnie tych 80 stopni ono samo zachowuje się dosyć dziwnie, na dniach będę ściągał kapę i dam znać
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wyjąca trójka tylko podczas przyspieszania ?

Post autor: Słomek »

Ogarnięte, okazało się że jedna z tych śrubek dociskających kosz sprzęgłowy nie była dokręcona tak mocno jak reszta po dokręceniu jej z momentem jakim zaleca manual wszystko wróciło do normy :)
ODPOWIEDZ