Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: terenowiecc »

Witam,

w ostatnim czasie sporo osób pyta na co zwrócić uwagę przy zakupie XT. Proszę by w tym temacie wpisywać wszystko co wam przyjdzie do głowy i co uważacie za ważne przy zakupie motocykla. Później zbiorę wszystkie informacje i postaram się je przedstawić w formie małego poradnika dla kupujących, by ułatwić im zakup motocykla i uniknięcie trafienia na "minę".

EDIT: Były już jakieś posty, ale grzebałem w bazie i posty zniknęły, a kopia była zrobiona przed założeniem tematu więc proszę o ponowne ich wpisanie.
Przepraszam za utrudnienia.

Pozdrawiam
Mateusz
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: mlody11132 »

no to jeszcze raz:) trzeba sprawdzic czy moto nie kopci,dobrze pali,i czy nic nie dzwoni/stuka..ja sie na tym przejechałem:)jeszcze warto sprawdzic czy z laga nie cieknie.
xt 600 3tb
Awatar użytkownika
Grzesiek21
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2010, 22:30
Motocykl: Yamaha XT 600 1VJ
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Grzesiek21 »

Trzeba sprawdzić na którym ząbku jest napinacz rozrządu, ja się na tym przejechałem i pojeździłem 2 dni po zakupie :)
Obrazek

Yamaha XT 600 Tenere 1986r.


Obrazek http://banasportfolio.eu
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Tomiacho »

Trzeba jeszcze sprawdzić sprzęgło czy prawidłowo pracuje. Sprawdzić ładowanie alternatora bo to częsta przypadłość XT i czy ostatni bieg nie "wyje". No i najlepiej zajrzeć do filtra powietrze bo od razu widać jak kto dba. Często w starszych xt pękają króćce ssące wiec warto tam zerknąć. Na walory estetyczne nie ma co patrzeć bo to w końcu motor do lasu wiec rysy i wgniotki to norma.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
mateusz_f
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:19

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: mateusz_f »

A ja z innej beczki:

1) Na właściciela. Czy wykazuje się kulturą techniczną i dbałością o sprzęt, jak długo motocykl jest w jego posiadaniu (patrz karta pojazdu), dlaczego sprzedaje.

2) Na odstępstwa od fabrycznych rozwiązań. Zaniedbania serwisowe można jakoś nadrobić, kowalskich przeróbek i napraw nie bardzo. Widziałem już zębatki zdawcze przyspawane do wałka, uszczelnienia i połączenia na poxipol, śruby ze sklepów meblowych, części adoptowane na siłę z innych motocykli itp. Raz zniszczony sprzęt ciężko będzie doprowadzić do oryginału.

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Gacek »

Jak dla mnie przypadłosć której nigdy nie udało mi sie usunąć skutecznie na dłuzszy czas - cięzka do zdiagnozowania bez windy ( orginalna z crossa nie wchodzi pod xt zbyt wysoka ) luzy na tylnym zawieszeniu :( .Przy zakupie najlepiej polatać po dziurawym terenie i potem obadać.Uwazam ze jest to jeden z głownych mankamentów tego motocykla , po za padającym aku w wersji z rozrusznikiem .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
YOUKONN
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:15

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: YOUKONN »

I ja coś dodam.Warto rzelecieć motong miernikiem elektronicznym czy nie ma przebicia na rame.jesli sie takowe zdazy w pierwszej kolejności nalezało by sprawdzic stan izolacji okablowania w okolicach główki ramy i modlić sie zeby to było to...bo jesli to nie to to szukaj wiatru w .... Niby drobnostka a potrafi przyprawić o zawrót głowy na długczas.szkoda nerwów ;) Nie rzycze nikomu.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: terenowiecc »

Może jeszcze jakieś uwagi? Zbiorę to w całość na dniach.
lucyfer
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2011, 19:54

Re: Zakup XT - na co zwrócić uwagę

Post autor: lucyfer »

ja kupując yamaszkę jak każdy inny motocykl sprawdził bym czy :
-moto nie sciąga po puszczeniu kierownicy jeśli tak może to świadczyć o powypadkowej przeszłości choć nie musi
-czy przy większych prędkościach nie telepie kierownicą(jeśli jest możliwość sprawdzenia-zima)
-luz główki ramy
-luz wachacza tylniego poprzeczny i góra dół
-czy nie kopci przy przygazowaniu
- jak będziesz odpalał silnik sprawdż czy jest zimny bo często sprzedawca przepali silnik yuż przed oględzinami i wtedy super odpala
-reszta jak wyżej
ODPOWIEDZ