Dookoła polski

Relacjonowanie wypraw a także planowanie nowych i szukanie kompanów.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Brzmi sensownie. Będę musiał zainwestować w takie do mojego 62. Nie będę co kilka dni przekładał mocowania z DRZ do roweru :) Gdyby nie było na śruby to może jeszcze ...
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Dookoła polski

Post autor: Tygrys »

I jak tam przygotowania ? Igorro na PV poszedl nr tel.
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dookoła polski

Post autor: Igorro »

Już prawie wszystko mam, oprócz sakw :facepalm: . Może czwartek może piątek wyjazd. Teraz tylko dokończyć wyznaczanie trasy. Myślcie że zrobię 400-500 km dziennie jak będę startował o 8 rano do 20 ?
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dookoła polski

Post autor: glina »

Ostre tempo sobie narzucasz. Jeśli co najmniej 50% trasy to off to ja bym sobie wyznaczył 300 km limit dzienny. Jedziesz z bagażami, nie ma co się spinać. Chyba, że czas Cię goni !
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Dookoła polski

Post autor: Tygrys »

Jesli ma byc przyjemnosc Z jazdy to ograniczylbym odcinki dzienne jeśli bedzie jak pisal kol glina 50/50 to dojdzie zmeczenie materialu i np u mnie w lini prostej ok 100 km 70./" off a trzeba ok 3h i skurcz potrafi dopasc.
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Dookoła polski

Post autor: Glatz »

Ostatnio zrobiłem 300 km w jeden dzień tylko asfaltem i muszę się zgodzić z kolegami. Na XT i pochodnych to max, dupa boli, ręce odpadają od wibracji, ogólne duże fizyczne zmęczenie. Wliczając część trasy offem dystans dzienny trzeba skrócić do 200 km. Wycieczka ma być przyjemnością, a nie walką ze zmęczeniem tak żeby tylko dojechać do celu. Jeżeli zamierzasz spać biwakowo na karimacie w śpiworze to weź pod uwagę, że nie wyśpisz się tak jak w domu we własnym łóżku i szybciej odczujesz zmęczenie bo organizm tak się nie zregeneruje przez noc. Weź jeszcze pod uwagę zmienną pogodę, deszcze i upały to też wyklucza zakładany przez Ciebie dzienny dystans.
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dookoła polski

Post autor: Igorro »

Wyjadę jutro po pracy około 15 mam 250 km do pokonania. Mam 7 dni na jakieś 2,5 tyś km wychodzi 350 km dziennie i potem kilka dni przerwy. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Coś tam sobie ustaliłem trasę ale nie wiadomo jak to będzie. Zastanawiam się czy jest sens w ogóle coś ustalać. Czy poprostu szukać kempingów oddalonych o około 300-400 km i tam jechać. Chyba tak najrozsądniej.

Tygrys. U Ciebie jak dobrze pójdzie będę niedziela lub poniedziałek, jak będę w Bieszczadzkiej przystani motocyklowej będę dzwonił
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Dookoła polski

Post autor: Tygrys »

Ok i szerokosci.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Dookoła polski

Post autor: stożunio »

W sprawie noclegów na łonie natury polecam poniższa grupę na FB prowadzoną przez mojego kumpla. Niestety chwilowo awaria mapy na google ale jest do ściągnięcia plik .kml.

MOTOWIATING
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Dookoła polski

Post autor: Tygrys »

Hej. Pogoda zweryfikowala plany offowe -mocny deszcz spowodowal opóźnienie na trasie zakopane nysa a anaki nie zabardzo są do brodzenia więc tylko 20 km off do domków kempingowych koło mnie (20) wieczór i kilka browkow z wytyczeniem trasy do Barda (drugiego wolnego już nie mialem) niestety już bardzo okrojonej z offu - tylko kostka .
ODPOWIEDZ