Jaki regulator napięcia do 3TB 1991 r.

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Jaki regulator napięcia do 3TB 1991 r.

Post autor: Glatz »

Jak w temacie. Chciałem zaoszczędzić i kupiłem chiński regler taki sam jak ten bez radiatora.
Pochodził 2 miesiące i umarł.
Przymierzam się do kupna reglera firmy Tourmax tylko nie wiem czy kupić bez radiatora czy taki jak ten z radiatorem? Czy otwory będą pasować? Z tego co widzę trzeba dać dłuższe śruby. Może polecicie coś innego markowego niż Tourmax.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Jaki regulator napięcia do 3TB 1991 r.

Post autor: asd »

Jakiś czas temu też podejrzewałem padnięty regulator u mnie i robiłem rozeznanie w internecie. Natknąłem się na informacje o gościu, który sam wykonuje regulatory i miał bardzo dobre opinie. Niestety nie pamiętam szczegółów, znalazłem to na innym forum (możliwe, że był to xj, nie pamiętam... napewno korzystał z takiego samego regulatora co XT) ale może zainteresuje Cię ta informacja i sam podrążysz temat.
U mnie ostatecznie okazało się, że regulator jest sprawny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki regulator napięcia do 3TB 1991 r.

Post autor: ArturS »

Przeszedłem przez kilka reglerów, kilka chinek do XT, transalpa i czegoś tam jeszcze, potem CL, a na końcu się wkur..em i kupiłem drogiego Tourmaxa - ten dopiero działa jak należy. Niema radiatora, ale jest kręcony do ramy, która odbiera ciepło.
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Jaki regulator napięcia do 3TB 1991 r.

Post autor: Glatz »

Za dużego wyboru nie ma na rynku, są jakieś chińskie gówna no name , jakieś coś z Tajwanu za około 120-150 zł firma coś na literę C.. potem Tourmax i regler OEM za miliony monet. Nie chcę kupować używek ori bo za takie też trzeba dać dobre 100 zł.
Nie pisałem o rzemieślnikach co sobie gdzieś małe ilości dłubią bo jakoś nie mam do nich zaufania i kosztują tyle co Tourmax.
Więc chyba najrozsądniej będzie kupić ten japoński to może dłużej pożyje.
ODPOWIEDZ