3TB dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów i na wolnych

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Baca90
Czyścioch
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:27
Motocykl: DJ02

3TB dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów i na wolnych

Post autor: Baca90 »

Cześć,

Kupiłem niedawno XT500 3WS (3TB) z Austrii. Wszystko wydaje się w porządku, ale na początku strzelała z wydechu przy odpuszczonym gazie i nie wchodziła na wysokie obroty. Była na regulacji, mechanik nie mógł wyregulować gaźnika i założył cienką gąbkę zamiast filtra powietrza. Teraz słychać dziwny dźwięk, jakby "puf" na wolnych obrotach i przy schodzeniu z odpuszczonym gazem. Gdy założyłem podwójną gąbkę do filtra powietrza, na średnich i wysokich obrotach bardzo przerywa. Chcę za to zabrać się sam i zrobić to porządnie. Co potrzebuje oprócz dobrego filtra powietrza? Zestaw naprawczy do gaźnika? Nie wiem czy dobiorę cokolwiek jeżeli jest to 500 a nie 600 :/ będę wdzięczny za sugestie.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: 3TB dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów i na wolnych

Post autor: Tygrys »

Filtr musi byc ori rozbierz i wyczyść gaznik sprawdź krocce gaznikowe zestaw naprawczy dostaniesz pewnie u ArturaS ustaw poziom paliwa luzy zaworowe świeca i kabel wysokiego napięcia też nowe i dopiero wtedy reguluj. Powodzenia.
ODPOWIEDZ