XT 600 problemz gaźnikiem

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
tomekraczka12
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2019, 10:37
Motocykl: Yamaha XT 600

XT 600 problemz gaźnikiem

Post autor: tomekraczka12 »

Witam kupiłem nie dawno Yamahę XT 600 miałem problem z tym że motocykl nie schodził z obrotów okazało się że krućce były spękane wymieniłem teraz schodzi z obrotów wkręca się na postoju bez problemu tylko podczas jazdy przy wyższych obrotach zaczyna przerywać i szarpać dodatkowo przestał odpalać z ssaniem pali tylko bez nawet po nocy w nieogrzewanym garażu myślę że to coś z poziomem paliwa szukałem na forum jak ustawić poziom ale nie wiem jak i czym go ustawić pomoże ktoś ?
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: XT 600 problemz gaźnikiem

Post autor: Tygrys »

Cześć najpierw filtr powietrza musi być czysty potem filterek paliwa na wężyk. Przerywa bo pewnie zatkane syfem siteczko na zaworku w gazniku czyli rozbieranie i sprawdzenie ustawień które są w każdej serwisowce dostępnej na forum -która już powinieneś mieć co najmniej w telefonie aby rozebrać zamów sobie w sklepie u ArturaS zestaw naprawczy do gaźnika -przyda się na 100,/' ustawienie poziomu jest dziecinnie latwe ale wymaga cierpliwości i nowej uszczelki pod komorę plywakowa. Gaznik musi być w poziomie można użyć starego krocca i zamontowac w imadle np. Paliwo przez za worek z jakiegoś pojemnika na stojaku pulce oby wyżej podłączamy go gaźnika -rurkę..wężyk z naniesionym poziomem np 6mm ( muszą być dwie kreski a) zakładamy na dzyndzel na spodzie komory plywakowej i odkrecamy śrubę od spuszczania paliwa z gaźnika -górna kreskę przykładamy do łączenia komory z gaznikiem -punkt odniesienia i dolna to nasz poziom super jak za pierwszym razem jest ok -mnie się nigdy nie udało. Jak za duży doginamy blaszkę na plywaku jak za mały odginamy zeby było łatwiej w manualu powinien być wstępne ustawienie plywaka na suwmiarke. .jak byś dobrze poszukal to temat był z rok temu mocno opisywany na Forum i nawet były zdiecia jak kol ustawial poziom w misce -nie wymaga za każdym razem zdejmowania komory. Powodzenia.
tomekraczka12
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 22 sty 2019, 10:37
Motocykl: Yamaha XT 600

Re: XT 600 problemz gaźnikiem

Post autor: tomekraczka12 »

Witam problem rozwiązany wgl nie dało się ustawić poziomu paliwa pływak zaraz opadał na sam dół wymieniłem pływak i zaworek z innego gaźnika sprawnego ustawiłem na 27mm i działa wkręca się do samego końca :browar:
ODPOWIEDZ