Mitas E09 na felgi 17 cali

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: asd »

Cześć,

chciałbym spytać się bardziej doświadczonych osób, czy Waszym zdaniem da się i ma sens założenie Mitasów E09 na felgi 17 calowe przód 3,5 tył 4,25.
W tej chwili mam założone na nich opony 120/70ZR17 i 150/70ZR17. Mitasy jakie chciałbym założyć to 120/90-17 i 140/80-17.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: Pawlo »

Zależy jeszcze w jakim celu chcesz zakładać te opony, jak jeździsz i czego oczekujesz. W terenie prowadzenie będzie przeciętne nawet jakbyś wrzucił agresywniejsze kostki ze względu na szerokości opon. Poza tym nie wiem ile tam masz miejsca przy takich szerokościach, ale takie kostki mogą być jeszcze sporo szersze zależnie od modelu opony i jak się ułoży na feldze. W przypadku TT-S/E jestem prawie pewien, że taki rozmiar z przodu by tarł o górną (szerszą część) lagi, a z tyłu o łańcuch - jak to w XT wygląda to nie powiem :niewiem: Na twoim miejscu wykorzystałbym 17" pod typowo szosowe, dobrze klejące opony i dokupił drugi komplet kół enduro - będziesz miał chociażby dużo większy wybór opon w teren, ale przede wszystkim wykorzystasz potencjał moto w 100% zarówno na czarnym jak i w terenie, no i sam będziesz miał największą frajdę z jazdy :mrgreen:
Obrazek
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: asd »

Szukam jakiegoś budżetowego kompromisu terenowo-asfaltowego, ciężko jest kupić sensowne koła z 18'' na tyle do 3tb, stąd pomysł na zostawienie siedemnastek z terenowym bieżnikiem.
Ale coś czuje że faktycznie sprawa stanie na zapleceniu nowych kół 18 i 21 - nie nadzieje się na żaden złom i największy wybór opon. Kół supermoto raczej nie zostawię, bo podejrzewam, że zmiana kół + przekręcanie tarcz hamulcowych i zębatki skutecznie zniechęci mnie do podmianek, a dokupienie całego drugiego zestawu to już koszty.

Czy możecie polecić jakieś sensowne obręcze? Czy DID byłby ok?
https://allegro.pl/oferta/felga-obrecz- ... 7526394126
https://allegro.pl/oferta/honda-crf-125 ... 7340043999
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: Tygrys »

Didy są ok ale jak policzysz felgi +szprychy +robocizne bo rozumiem że szpulki masz to wyjdzie nawet więcej niż komplet uzywek które często się pojawiają na olx a i na forum nie raz taka zamiana jest oferowana zresztą zawsze możesz dopasować kola z innego enduro. Powodzenia.
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: asd »

Niby tak, ale licząc używki to 1000zł + 200-400 na centrowanie/prostowanie a kół do wyboru (szczególnie z 18 na tyle) nie ma tak dużo i kupując wysyłkowo można się wkopać, bo niewiadomo w jakim stanie są to koła...
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: Tygrys »

Cześć miałem ten sam problem tylko z tt600s też była sm i też szukałem kol enduro (wiadomo jak szukasz to wtedy nie ma a jak kupisz to pojawiają się okazje ) jest trochę gości co rozbieraja motorki na czesci i z tego żyją np. Iwan parts i oni na drobne oszustwa sobie nie pozwalają za dużo do stracenia. Kola kupiłem inne ale też od yamahy (yz250)21/19 dorobilem tulejki do łożysk i jest ok azaplacilem za nie 8stów z nówkami oponami. Powodzenia w modernizacji sprzeta .
asd
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 02 paź 2019, 13:21
Motocykl: Xt 600

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: asd »

Dzięki, skontaktuje się z nimi.

A jak jeździ się na 19 z tyłu? Jakie przełożenia itd. nadaje się tylko w teren czy na jazdę 50/50 też jest ok?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: Pawlo »

Jeśli kompletnie nie interesują Cię koła supermoto to zapodaj ogłoszenie o zamianę na forum - często ludzie szukają zmiany w drugą stronę, a oszczędziłoby Ci to sporo czasu i roboty z dopasowaniem innych kół. Na dużych kółkach bez problemu pojeździsz po czarnym - zależy jakie opony tam wrzucisz. Sam tak kiedyś latałem, ze względu na odległość od najbliższych dróg off'owych, wychodziło, że robię 50/50 asfalt/teren. Polecam Ci jakieś kostki z homologacją drogową - ja jeździłem na Michelinach AC10, super radziły sobie w różnym terenie, a asfalt ich nie zabijał w ekstremalnym tempie. Jeżdżąc po czarnym nie udało mi się wyrwać z nich ani jednej kostki gdzie np. w Mitasie C12 kostki zrywało po kilku odwinięciach gazu. I nawet fajnie się to trzymało asfaltu, kiedyś ze 160km/h się bujnąłem na tych AC10 :facepalm: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Mitas E09 na felgi 17 cali

Post autor: Tygrys »

Cześć 19 z tyłu robi robotę ( większą powierzchnia przylegania) i potwierdzam opinie kol Pawlo AC 10 super.
ODPOWIEDZ