Dobra dusza w okolicach Torunia

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pitas
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:54
Motocykl: BMW R1100GS / Yamaha TTR600
Lokalizacja: Toruń

Dobra dusza w okolicach Torunia

Post autor: Pitas »

Siema,
a więc - mam TTRke ;) A właściwie TWRE - TTRE z zawiasem od WR450, którą ktoś dość konkretnie porzeźbił (vide post o poszukiwaniu zębatki)
I czuje się jakbym zaczął przygodę z moto na nowo bo przez ostatnie 5 lat jeździłem sprzętami trochę innej kategorii. Czy jest jakaś dobra dusza w okolicach Torunia i rzuciłaby okiem na moje TTR, ewentualnie podjechała swoim dla porównania i powiedziała co jak powinno wyglądać i brzmieć? :D Nie chodzi mi o mechanika, tylko tzw. usera.
Skąd to pytanie?
Jeździłem ostatnio po szutrach i zauważyłem że sprzęt zaczął przykapcać na niebiesko... Nie powiem trochę mi to fazę zbiło, jednak dojechałem do domu, dolałem oleju, przejechałem się na drugi dzień i nic, nie kopci, oleju nie bierze. Usłyszałem że ten typ tak ma... Zastanawiam się czy ma coś jeszcze innego czym nie powinienem się przejmować albo na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę?
Zakładam że lekki luz boczny wałka zdawczego to jednak coś poważniejszego? #całeżycienakardanie
Tzw. Thanks from the mountain za podpowiedzi / pomoc
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.
Wszystko co warto robić, warto robić do przesady.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Dobra dusza w okolicach Torunia

Post autor: Dalti »

jak trochę dłużnej postoi lub lub zimny (na gorącym lepsze pasowanie) to może pojawić się taki objaw chwilowo (gidzes sie olej zebrał itp... ale to rzadkość) .Natomiast jesli kopci a potem ustaje to uszczelniacze zaworowe a raczej olej który tam sie zebrał i został spalony .jak kopci non stop to wiadomo...Zdowy piec nie ma kopcić !poszukaj przyczyny poz.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Dobra dusza w okolicach Torunia

Post autor: ArturS »

Luz wałka, tzn. możesz go "wyciągnąć i włożyć" w jakimś zakresie, czy chodzi o ruch po obrocie? Jeśli to drugie, to tak ma być - taka konstrukcja skrzyni w motocyklach.
mariobobro
Lubiący błoto
Posty: 28
Rejestracja: 14 lut 2016, 14:11
Motocykl: Yamaha tt600

Re: Dobra dusza w okolicach Torunia

Post autor: mariobobro »

Siema widzieliśmy sie na motobazarze w Toruniu i jak przez chwilę sluchalem twojego pieca to nic niepokojącego nie slyszalem a nawet wydawalo mi sie ze ladnie chodzi,ale glowy nie dam bo byłotam dosc glosno.
Awatar użytkownika
Pitas
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:54
Motocykl: BMW R1100GS / Yamaha TTR600
Lokalizacja: Toruń

Re: Dobra dusza w okolicach Torunia

Post autor: Pitas »

mariobobro pisze:Siema widzieliśmy sie na motobazarze w Toruniu i jak przez chwilę sluchalem twojego pieca to nic niepokojącego nie slyszalem a nawet wydawalo mi sie ze ladnie chodzi,ale glowy nie dam bo byłotam dosc glosno.
O i widzisz, liczyłem że się odezwiesz ;) Jak kolwiek by to nie zabrzmiało, nie miałbyś chwili żeby się spotkać gdzieś gdzie będzie ciszej i rzucić na to ustrojstwo okiem?

Co do luzu na wałku - na zimnym silniku, powiedzmy że "klika" na boki.
Co do kopcenia - "jeżdżę, obserwuje" :mrgreen:

Jestem trochę motohipohondrykiem i wolę dopytać za wczasu niż wołać lawetę gdzieś na Mazurach
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.
Wszystko co warto robić, warto robić do przesady.
mariobobro
Lubiący błoto
Posty: 28
Rejestracja: 14 lut 2016, 14:11
Motocykl: Yamaha tt600

Re: Dobra dusza w okolicach Torunia

Post autor: mariobobro »

Jak cos to podalem ci nr telefonu, mozesz zadzwonic jak masz jakies pytania
ODPOWIEDZ