Moduł do TTR 600

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Dżordż
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2021, 15:24
Motocykl: TT600R

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: Dżordż »

stożunio - poradziłeś sobie z tematem modułu ?
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: stożunio »

Kupiłem czeskiego Ignitecha, od roku śmiga bez problemów.
Baza
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 19 lip 2021, 18:27
Motocykl: Crf 1000 ttr 600

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: Baza »

Z ciekawości i na przyszłość. Jaka cena takiego cuda?
bogey
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 02 sie 2017, 18:46
Motocykl: yamaha tt600r 2001

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: bogey »

https://a.aliexpress.com/_mLaFU1W

Przypadkiem znalazłem takie oto chińskie cudo. Czy ktoś z Was ma może? Pytanie czy warto próbować to ściągać z chin skoro czeskie wydają się pracować prawidłowo i chyba są w podobnej cenie...
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: Pawlo »

Nie orientuję się dokładnie w cenach czeskiego modułu, ale z tego co pamiętam to czeska wersja miała możliwość programowania i modyfikacji map zapłonu we własnym zakresie w garażowych warunkach - przy odrobinie wiedzy jest szansa nawet na jakieś tuningi. Jeśli cena faktycznie jest podobna to wybór jest prosty i nie ma sensu świrować z chińszczyzną.
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: terenowiecc »

ProgCDI nie jest jakąś alternatywą?
Mocno podrożał ale mimo wszystko wydaje się spoko opcją.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/progc ... owy-cdi-dc
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: qpa »

Ale to niego potrzebujesz adapter za 130 pln dodatkowo.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: stożunio »

Pawlo pisze: 23 sty 2022, 20:16 Nie orientuję się dokładnie w cenach czeskiego modułu, ale z tego co pamiętam to czeska wersja miała możliwość programowania i modyfikacji map zapłonu we własnym zakresie w garażowych warunkach - przy odrobinie wiedzy jest szansa nawet na jakieś tuningi. Jeśli cena faktycznie jest podobna to wybór jest prosty i nie ma sensu świrować z chińszczyzną.
Za Ignitecha płaciłem ponad 700zł 2 lata temu. Programowanie owszem, ale do tego trzeba jeszcze jakiś specjalny kabel plus wiedza co i jak zmodyfikować. Jeżdżę na fabrycznym ustawieniu i jest ok, ale nie mam porównania z oryginalnym modułem. Gdyby 2 lata temu te moduły były na ali pewnie bym się skusił.
Mati323
Czyścioch
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2022, 18:15
Motocykl: Tt600r

Re: Moduł do TTR 600

Post autor: Mati323 »

Siemanko. Jestem tu nowy ale widzę że tekst gorący to się podepnę. Ćwiczyłem w garażu od pół roku z gaźnikiem żeby go porządnie wyregulować (ciężko palił na zimnym, wcale jak się rozgrzał. Na wysokich obrotach działy się cuda), potem kiedy naczytałem się o CDI i objawach wszystko wskazywałoby na uszkodzony moduł ale.... Kiedy ostatnio się pogniewalismy i stała zamknięta nabierając mocy urzędowej podszedłem po czasie i iskry nie ma wcale. Cewkę przemierzyłem, świece sprawdzałem i wszystko wskazuje niby na moduł ale... Tak się go nakopałem że postanowiłem sięgnąć po wiertarkę i że względu że tak było mi łatwiej zakręciłem silnikiem w drugą stronę. Szok. Kręcenie we właściwym kierunku-iskry brak, przy kręceniu w kierunku przeciwnym iskra jest i to świetna. Z czego to może wynikać? Czy to też może być objaw uszkodzonego modułu? Czy ktoś z zachodniopomorskiego jest może posiadaczem i chciałby użyczyć modułu/podłączyć i sprawdzić mój?
ODPOWIEDZ