Kupię kiwak amortyzatora xt600 3tb 4pt

Oferty kupna.
ODPOWIEDZ
Bartoszgd
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:46
Motocykl: Xt600e
TE610ie.
2320.

Kupię kiwak amortyzatora xt600 3tb 4pt

Post autor: Bartoszgd »

Jak w tytule.
W jak najlepszym stanie, bez luzów
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kupię kiwak amortyzatora xt600 3tb 4pt

Post autor: ArturS »

Takie rzeczy tylko w.. kurde, już niema tej sieci :gleba:

Gdzie te luzy? Jak wyglądają szpilki? Przy ostatnim (jedynym) remoncie tyłu w teresie dobrałem kilka rzeczy z zupełnie innej beczki, typu sworzeń tłoka jakiejś hondy (dostępny w chińskich zamiennikach) zamiast tulejek, łożyska ślizgowe to nie problem, niektóre trzeba tylko dociąć na szerokość. Generalnie chciałem wszystko zrobić na oryginałach, bo po prawie 30 latach się "jej należało", ale w połowie liczenia przekroczyłem 1000zł, więc zluzowałem :facepalm:
Bartoszgd
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 14:46
Motocykl: Xt600e
TE610ie.
2320.

Re: Kupię kiwak amortyzatora xt600 3tb 4pt

Post autor: Bartoszgd »

Dokładnie nie wiem w którym miejscu są luzy. Ale w momencie pełnego odciążenia koła (zawieszenie w pełni rozciągnięte) przy ponownym spotkaniu koła z podłożem słychać/czuć metaliczny stuk.

Czy występują jakieś zestawy naprawcze kiwaka? Łożyska igiełkowe, tulejki w komplecie?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Kupię kiwak amortyzatora xt600 3tb 4pt

Post autor: ArturS »

Niema gotowych zestawów naprawczych do kiwaka. Jest tylko do wahacza. Jeśli słychać metaliczny dźwięk, to lepiej to rozebrać i sprawdzić o co chodzi. U mnie kiedyś szpilka przechodząca przez wahacz i kiwak zapiekła się w tulejce, popuściła nakrętka i i końcu odłamał się cały odcinek szpilki z gwintem. Wtedy na początku było skrzypienie, ale jakby się wysunęła, to pewnie byłby metaliczny trzask.
ODPOWIEDZ