TTR600 - na koła supermoto

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
ODPOWIEDZ
mkoral
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2018, 21:04
Motocykl: TTR 600
CBR 900 RR

TTR600 - na koła supermoto

Post autor: mkoral »

cześć,

jak w temacie. Jestem bardzo zadowolony z TTRy jako enduro, ale chciałbym skorzystać z możliwości jakie daje supermoto poprzez przekładkę na koła SM. To co udało mi się dowiedzieć to przekładka kół SM z XT nie za bardzo bo "inna grubość ośki" a gdzie indziej ktoś pisze że pasują "koła z Husqvarny TE410, 3,5 i 4,5 cala," Prawda to?
zatem - co się nadaje na przełożenie bez zbędnych modyfikacji, ewentualnie jakie obręcze i szprychy szukać - rozumiem że ośki muszą być z TTRy, bo nic innego nie podejdzie? co z tarczami hamulcowymi?
a może ktoś ma do sprzedania?

Marcin
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: TTR600 - na koła supermoto

Post autor: Tygrys »

Cześć zobacz dział sprzedaż.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR600 - na koła supermoto

Post autor: Pawlo »

mkoral pisze:a gdzie indziej ktoś pisze że pasują "koła z Husqvarny TE410, 3,5 i 4,5 cala," Prawda to?
To pewnie trafiłeś na mój post, bo tylko ja jeżdżę na takich kołach w TT :mrgreen: Da się to dopasować, ale już pisałem na forum kilka razy - trzeba toczyć dystanse na ośki, nową przednią ośkę, podkładki pod tylną tarczę i zębatkę, a z przodu pod jarzmo zacisku itp. Generalnie każde koła by tam dopasował pod warunkiem, że nie będą zbyt szerokie. Na twoim miejscu brałbym te kółka od Tygrysa, są zaplecione na oryginalnych piastach z TT-S, trochę rarytas. Ale weź pod uwagę, że mogą nie pasować plug&play do TTR, ze względu na różne zawieszenie przednie (Upside vs standard) i bodajże inne mocowanie tylnej zębatki. W każdym bądź razie takie rzeczy to już są bez problemu do ogarnięcia.
Obrazek
mkoral
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 20 lis 2018, 21:04
Motocykl: TTR 600
CBR 900 RR

Re: TTR600 - na koła supermoto

Post autor: mkoral »

dziękuję za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Pitas
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:54
Motocykl: BMW R1100GS / Yamaha TTR600
Lokalizacja: Toruń

Re: TTR600 - na koła supermoto

Post autor: Pitas »

Odgrzeje kotleta -
w co celować z kołami? TTRka idzie po mieścia jak żyleta, ale jednak czuje ograniczenia płynące z rozmiaru kół i ogumienia.
Zastanawiam się nad kołami od CBR600/ jakiejś r6/r1 czy iść w szprychy powyżej 1500 zł? Czy może szukać od jakiejś Bety/Rieju/DT125 czy innego wynalazku?
Adaptery, toczenie osiek itd nie jest mi straszne, więc muszę dobrać tylko same felgi. Drogie Bravo pomóż!
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.
Wszystko co warto robić, warto robić do przesady.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR600 - na koła supermoto

Post autor: Pawlo »

Koła alu od jakiejś szlifiery dopasujesz, jest to najtańsza opcja, ale najbrzydsza - jeśli wygląd ci nie będzie przeszkadzał to możesz przemyśleć taki temat. Koła od pierdzików sobie odpuść, bo są mniej wytrzymałe co widać na pierwszy rzut oka, ja bym się bał to założyć do ciężkiej TT. Chyba, że znajdziesz komplet na dużych piastach, normalnych grubych szprychach i szerokich obręczach - czasami ludzie wrzucają takie felgi do 125, bo inne ciężko znaleźć, wtedy ma to sens. Bylebyś nie kupił za szerokich piast to jakoś to dopasujesz, zębatkę i tarcze hamulcowe zawsze można odsadzić na zewnątrz przy użyciu alu adapterów, podkładek, dystansów itp. W sumie to nie wiem czy da się kupić za szerokie piasty do TT, bo o ile przód jest w miarę standardowy to z tyłu fabryczna piasta jest szeroka i na dodatek niesymetrycznie osadzona względem obręczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: TTR600 - na koła supermoto

Post autor: Tygrys »

Szukaj cierpliwie można trafić na olx /ale drogo ja np swoje sprzedałem rok temu za 1000 pln a ile było wybrzydzania że opony stare nie ma tarczy a przyjechał honza i wziął z uśmiechem bez targowania. Czasami ludzie chcą się zamieniać z sm na enduro. Powodzenia i pamiętaj że jak się mocno szuka to nie ma a potem nagle są np 2 kpl. Hej
ODPOWIEDZ