Dodatkowe oświetlenie

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Pawlo »

terenowiecc pisze:a tak poza tym to kto orze dzicz w nocy? ;)
Każdy orze kiedy może :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Tomiacho »

terenowiecc pisze:a tak poza tym to kto orze dzicz w nocy? ;)
Ja 0_o
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Pawlo »

A gdzie najlepiej się wpiąć, żeby to oświetlenie było niezależne? Kiedyś gdzieś czytałem, że najlepiej w regulator, nada się :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hipolit
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 26 paź 2010, 19:17

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Hipolit »

Niestety ja na elektryce się wcale nie znam. Ale zadam pytanie czego nie można by się wpiąć bezpośrednio pod aku :?:
WSK 125>WSK 125>MZ TS 250>SUZUKI TS 50>HONDA MTX 125>HONDA NX 650 DOMINATOR 91r.>YAMAHA TT 600 Belgarda 95r.
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: loko »

Bo kolega go nie ma :mrgreen: :mrgreen:

Z dodatkowym źródłem światła wepnij się bezpośrednio pod regiel nie wiem jaki masz ale chyba już jak w nowszych tzn regulator ( w sumie to i prostownik tam jest :mrgreen: ) na wyj wej ma 4 przewody… 3 idą do silnika (3 fazy napięcie przemienne) i wychodzi jeden czerwony + który zasila ci już moto, minus to obudowa regulatora. Nie ma sensu obciążać oryginalnego okablowania i włączników…….. Daj bezpośrednio pod Reg ale dodatkowe źródło światła załączaj przez przekaźnik ;) (obw silno prądowy) i wtedy sterowanie np. na kierownicy załączające przekaźnik :) i baja... :mrgreen:
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Pawlo »

Loko, wiem, że znasz się trochę na tym - mógłbyś zarzucić schematem? I jaki to ma być przekaźnik? Jedyne co mnie teraz hamuje z tym oświetleniem, to problem z podłączeniem, nie znam się za dobrze na tym, a nie chciałbym odwalić jakiejś lipy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: loko »

To tak na szybkości,
jaki przekaźnik zwykły DC na 12 V a na jaki prąd to zależy co dasz za oświetlenie jakiej mocy ( jakis sklep elektroniczny lub w necie TME)… przekaźnik ma 2 punkty „+” „-„ zasilające cewkę przekaźnika jak dasz na nią napięcie to przekaźnik przesunie styki robocze … styki masz NO normalnie otwarte czyli jak nie płynie prąd przez cewkę jest rozwarty.. i NZ jak nie płynie to styk zwarty.. na przekaźniku będziesz miał rysunki lub opisy … w celu zabezpieczenia przekaźnika daj diodę tak jak narysowałem jakaś 1A zwykła……

Zasilanie dodatkowej lampy daj prosto z regla (takie leprze przewody ) a zasilanie cewki przekaźnika ( mogą być drobne przewody, małe prądy) możesz już jak tam chcesz gdzieś bliżej przedniej lampy . Ten zielony włącznik to pstryczek który dasz na kierownice i będzie ci zasilać cewkę przekaźnika… pstryczek na ON zasili cewkę przesunie się styk roboczy i zasili ci lampę i baja bongo :mrgreen:

Obrazek
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: mirecki »

Hej Pawlo rozwiązałeś jakoś swój problem świetlny, czy dałeś spokój? Ja przypadkiem nakierowany przez brata-rowerzystę natknąłem się na takie forum: http://www.swiatelka.pl. Jest tam spora grupa ludzi oddychających fotonami zmiast tlenem :mrgreen: . Lektura tego wymaga trochę wgryzienia się w temat ale wnioski są następujące:
- mocne światła dodatkowe do motocykla oparte na diodach są możliwe do wykonania w warunkach domowych, choć wymaga to odpowiedniego warsztatu żeby wykonać obudowę (reszta- dioda, sterowanie, optyka to praktycznie klocki do poskładania)
- bajer taki wcale nie musi kosztować prawie pińć stów za sztukę jak lampki Vision X jakie zapodałeś jako przykład w linku (z bardzo wstępnych wyliczeń moich wynika że w 100 zł/szt spokojnie można śię zmieścić, a przy większym wkładzie własnym pewnie znacznie mniej)
- istnieje możliwość uzyskania jeszcze lepszych parametrów niż na przytoczonych przez Ciebie filmikach, lub podobnych przy mniejszych rozmiarach.
- do tego dochodzi możliwość dopasowywania takiego sprzętu pod konkretne potrzeby (moc, kształt strumienia światła- od dalekosiężnych po przeciwmgielne)
Jako próbkę możliwości polecam przyglądnąć się temu modelowihttp://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=7520-toż to wygląda na miecz świetlny, przy pełnej mocy powinien dawać ze trzy razy więcej światła niż wspomniany Vision x :!: A wszystko to hand made :!:
Ja osobiście nabrałem ochoty na parę zgrabnych miotaczy fotonów ;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Pawlo »

Byłem bliski wsadzenia xenonu, ale nie chciał on wystartować - za mało prądu z TT :( Forum światełek już dawno czytałem i wiem, że w grę wchodzą tylko Ledy. Jeszcze muszę przemyśleć to, na razie sprzęt pochłonął za dużo kasy i kupuję tylko to co niezbędne do jazdy ;) Jak coś wykombinuję to się pochwalę.
Obrazek
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: mirecki »

Na forum transalpa jeden Pan wymyślił i stworzył całkiem zgrabne lampki na ledach. Wygląda na to, że zbiera zamówienia a i cena (chyba jeszcze nie znana) może być przyzwoita. Jakby ktoś był zainteresowany to się powinien załapać na zamówienie:http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=8808
ODPOWIEDZ