TT 600 dziwny stukot i dymienie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

TT 600 dziwny stukot i dymienie

Post autor: lisek666 »

Witam was chłopcy ,mam mały problem z moją yamahą a gdyż sytuacja wygląda tak że pojawił się metaliczny stukot na odpalonym silniku w obrębie cylindra (tłok.skrzynia wału korbowego) zaczął się parę dni temu.tt-ka pali os strzała(nie jeżdżę) lecz dręczy mnie metaliczny stukot,przy dodawaniu gazy znika lecz strasznie dzwoni.zdjąłem pokrywe od zaworów bo myślałem że może coś któryś z zaworów wali lecz nie wychodzi na zawór.kumpel podpowiedział mi że mogło łożysko na korbowodzie się rozlecieć bo tam jest igiełkowe,ale...kopiąc ręką powoli zauważyłem że gdy tłok jest po suwie pracy(GMP) w pewnym momencie słychać ten metaliczny stukot.po odkręceniu świecy nie słychać nic i teraz czy to mogą być pirścienie,tłok.łożysko na korbowodzie///

zapomniałem dodać motor strasznie sadzi dymem na niebiesko.
proszę o jakieś podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 14:14 przez terenowiecc, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: Poprawiłem nazwę tematu
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TT 600 4GV stukot

Post autor: Pawlo »

Przez neta to nigdy nic nie wiadomo, ale obadaj to: http://tt600r.dbv.pl/readarticle.php?article_id=7
Już dzisiaj drugi raz strona kolegi Loko się przydaje :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: TT 600 4GV stukot

Post autor: lisek666 »

a mam taką sprawę czy możecie mi powiedzieć jak zdjąć łancuszek rozrządu żeby nic nie poprzesatwiac??
Ostatnio zmieniony 03 lis 2010, 18:42 przez lisek666, łącznie zmieniany 2 razy.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TT 600 4GV stukot

Post autor: Gacek »

nie ma takiej opcji - musisz ustawiać po zmontowaniu jak zmieniasz rozrząd jest opcja nie rozkrecania głowicy i dołu tylko musisz sprytnie podejsć do sprawy i kopić wersję do zakucia .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

zdjęcie głowicy.luzy podpowiedźcie

Post autor: lisek666 »

witam was,dziś dostałem się do tłoka i korbowodu.i okazało się;

po zdjęciu głowicy zauważałem duży luz tłoka w cylindrze,pierścionki całe ale tłok przechylić można było w cylindrze luz dosyć spory.
druga sprawa jest taka że tłok jest tak jak by przytarty,nie wiem czego wina ale olej zawsze w motocyklu jest nigdy mu ostro nie dawałem chyba że poprzedni właściciel..
trzecia sprawa sworzeń tłoka też ma duży luz po prostu w główce korbowodu można go delikatnie przechylać na boki ale dość odczuwalny jest luz.
czwarta sprawa jest taka że korbowód na wale na boki ma luz blokując i próbując go pociągać do góry nie zauważyłem żadnego luzu.
na łożyskach wału luz jest delikatny tylko pociągając na boki targając w górę luzu nie ma.

czy możecie coś o tym podpowiedzieć co zrobić kupić żeby było dobrze???

dodam że przed rozebraniem kopcił na niebiesko.zapach spalin był specyficzny taki jak przy samochodach gdy biorą olej.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zdjęcie głowicy.luzy podpowiedźcie

Post autor: Gacek »

jak masz przyżady mikrometr to pomierz jak nie udaj się do najblizszego zakładu który świadczy usługi w zakresie honowania powinni ci bezpłatnie określić stopień zuzycia tłoka i cylindra .Reszta jak dobrze zrozumiałem z opisu powinna być ok.Luz na główka korbowodu - sworzeń lubi się pokazywać wyczuwalny luz który nie koniecznie kwalifikuje do wymiany korby. Przez internet cięzko bedzie to wybadać.Jestem również w trakcie rozbiórki xt mimo ze optycznie wszystko jest ok zawioze cylinder i tłok oraz głowicę do sprawdzenia przemierzenia do fachmana .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ