Temperatura pracy głowicy i cylindra (optymalna) jaka ?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Temperatura pracy głowicy i cylindra (optymalna) jaka ?

Post autor: TeTe199 »

Słuchajcie jak sprawdzić czy piec sie nie przegrzewa jakie temperatury powinien mieć cylinder i głowica i w jakich warunkach (jaka praca i jak temp na zewnątrz ) czy w ogóle takie dane istnieją , potestowałem trochę sprzęta (lajtowo) i powiem szczerze że trochę za gorący mi się wydaje gazu nawet nie otwieram na wiecej niż połowa manetki .
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2498
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Temperatura pracy głowicy i cylindra (optymalna) jaka ?

Post autor: Pawlo »

Zapodaj dobry (miarodajny) termometr oleju i będziesz miał wgląd w temperaturę silnika ;)
Obrazek
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Temperatura pracy głowicy i cylindra (optymalna) jaka ?

Post autor: qpa »

To silnik chłodzony powietrzem, i naprawdę nieźle z niego bucha ciepłem.
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: Temperatura pracy głowicy i cylindra (optymalna) jaka ?

Post autor: TeTe199 »

Ogólnie to motocykla kupiłem w totalnej rozjebce ,między innymi głowica po zatarciu , a dysze główne mam 130/110 (gaźnik chyba od xt 600) i musiałem iglice podnieśc o ząbek od średniej bo było za biednie i niechciał normalnie pracować , dlatego sie troche cykam , termometr w oleju za dużą zwłoke ma co do temperatury cylindra i głowicy . Tak na chłopski rozum to temperatura cylindra i głowicy nie może dochodzić do temperatury krtyczynej oleju ( chyba ) tak mi sie zdaje a może jeszcze niższa ma być .
ODPOWIEDZ