Gaśnie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Pawełek
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:33
Motocykl: Yamaha tt600

Re: Gaśnie

Post autor: Pawełek »

A może być taka możliwość ze ktoś źle podłączył moduł ? nie chodzi mi o kostki tylko o te pojedyncze przewody.
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Gaśnie

Post autor: michcio1985 »

Hmm.. różnie bywa. Twoj majster aż tak to rozkalibrowal?
Pawełek
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 28 lut 2016, 18:33
Motocykl: Yamaha tt600

Re: Gaśnie

Post autor: Pawełek »

Nie nie nie, mechanik wgl tego nie dotykał. Motocykl jakiś czas temu kupiłem już z tym problemem, sprzedawca twierdził że został on złożony w całość do sprzedaży. W takim razie mógł ten moduł być źle podłączony :niewiem:
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Gaśnie

Post autor: michcio1985 »

W całości do sprzedaży. ... robi się coraz ciekawiej. .;-)
Awatar użytkownika
tt600gdynia
Lubiący błoto
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2016, 10:08
Motocykl: TT600 89',T120V 72', GL1000 75'
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gaśnie

Post autor: tt600gdynia »

Jak wczesniej napisałem miałem taki sam problem.
Zdobyłem lampę stroboskową, po podłączeniu na wolnych obrotach piekne błyski, lekkie dodanie gazu i zero iskry.
Za poradą kolegów zacząłem pukać w moduł i natychmiast gasł. Wniosek moduł - zacząłem szukać schematów zastepczych CDI AC i nawet znalazłem jeden oparty na mikrokontrolerze PIC, lecz postanowiłem jeszcze raz przeryć się przez elektrykę i okazało się, że po odpięciu gaszenia ( biało czarny) wchodzi na obroty i nie gaśnie, odpiąłem stacyjkę i pozostawiłem tylko kill-swich, i wszystko działa.
Prawdopodobnie podwyższone wibracje powodowały brak kontaktu w zużytej stacyjce.
ODPOWIEDZ