YAMAHA XT 500 1985

Pokaż innym swój motocykl!
Tomaszek
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:19
Motocykl: YAMAHA XT 500 55A 1985

YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Tomaszek »

xt1.jpg
Cześć chłopaki ,to i ja pochwalę się moją laleczką :)

Od dłuższego czasu szukałem ładnie zachowanego klasycznego enduro , niekoniecznie w celu.. użytkowania zgodnie z przeznaczeniem :) Ot chciałem mieć piękny klasyk w garażu .. którym będę się mógł raz na jakiś czas przejechać rekreacyjnie.. a którego będę mógł w ramach relaksu dopieszczać do idealnego stanu..

YAMAHA zakupiona została w 1985 roku w Austrii a dokładniej w Wiedniu na co posiadam stosowną oryginalną dokumentację , instrukcję obsługi , kartę gwarancyjną oraz komplet zapasowych kluczyków (nie używanych). Co ciekawe numer ramy to *55A*000xxx" czyli stosunkowo bardzo niski numer ramy...Swoją drogą Panowie 55A ? to model XT ?

Yamaha posiada przebieg 15tys km.. co po stanie motocykla mogę uznać za realne, rzadko w tej klasie motocykli spotyka się oryginalne naklejki na felgach czy też goleniach lag.. no ale dość gadania.. czas na zdjęcia .. niestety mam tylko te z ogłoszenia..jak się pogoda poprawi zrobię aktualne..

P.S
Może posiada ktoś na sprzedaż wkładkę wyciszająca tłumika ? prawy plastikowy wlot powietrza pod zbiornikiem ? ładny , sprawny obrotomierz ? ewentualnie doradzi gdzie można kupić naklejki do tego modelu ( głównie napis "500" oraz czarne pola na bocznych panelach i czaszy lampy)

Szukam również porady na temat bocznych plastików .. ktoś je pomalował (efekt średni).. i zastanawiam się czy są one wykonane z jednolitego białego tworzywa przez co mógłbym papierem wodnym usunąć farbę i wypolerować je pastą do plastików ? Co sądzicie?

Czekam na opinie ? i cenne wskazówki ? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomaszek
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:19
Motocykl: YAMAHA XT 500 55A 1985

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Tomaszek »

Jeszcze 4 foteczki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mallory

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: mallory »

Piękna maszyna. Tylko kopka jak widzę?
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: terenowiecc »

Niesamowicie piękna!
Dbaj i nie myśl sprzedawać bo to prawdziwy rarytas :slinka:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Gacek »

Witam
Tomaszek pisze:Szukam również porady na temat bocznych plastików .. ktoś je pomalował (efekt średni).. i zastanawiam się czy są one wykonane z jednolitego białego tworzywa przez co mógłbym papierem wodnym usunąć farbę i wypolerować je pastą do plastików ? Co sądzicie?

Czekam na opinie ? i cenne wskazówki ? :)

możesz od wewnętrznej niewidocznej dla oka strony przeprowadzić test i się realnie przekonasz z czym masz do czynienia ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Tomaszek
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:19
Motocykl: YAMAHA XT 500 55A 1985

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Tomaszek »

Mallroy..., zgadza się tylko kopka :) ..

Co do plastików do fakcztynie spróbuje gdzieś w niewidocznym miejscu...

Chłopaki to był model XT 500 55A ? Ciężko znaleźć na jego temat jakieś informacje..
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Gacek »

Moim zdaniem polecą ci wióry :cry: możesz ew opalarką spróbować czy się zleją po takiej operacji przy adekwatnej temperaturze .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Tomaszek
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 lut 2016, 16:19
Motocykl: YAMAHA XT 500 55A 1985

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Tomaszek »

Dzięki za podpowiedź :) chyba jednak zostanę przy papierze .. zaczynają od ziarnistości 800 :) ale to jak znajdę czas...
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: Pawlo »

Wszystko zależy od stanu plastików. Ja swoje tarłem siatką do gipsu, bo wyglądały jak krzesła ogrodowe po 10 latach na słońcu. Ale plan nie wypalił, bo tam gdzie były naklejki plastik był w miarę dobrym stanie przez co porobiły się schodki/krawędzie po naklejkach. Ostatecznie poszła szpachla natryskowa i lakier, niestety w takim przypadku o trwałość w terenie ciężko.
Obrazek
mallory

Re: YAMAHA XT 500 1985

Post autor: mallory »

Tomaszek pisze:...
Chłopaki to był model XT 500 55A ?...
Coś na rzeczy pewnie jest bo znalazłem takie zestawienie części do 55A: http://www.xmas1.at/xneu/KATALOG/150_Fa ... %2055A.php
ODPOWIEDZ