Tenere 1VK (1VJ)

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: Gacek »

mallory - absolutnie nic ci nie sugeruję nawet to co producent podaje w manualu to często krzaczki nie warte zachodu .
Dla własnego komfortu robisz tzw próbę olejową pomierzyłeś ciśnienie sprężania cylindra wystarczyło ponowić pomiar przed którym zapodajesz dozę oliwy w ten ze cylinder i jakby parametry uzyskane z różnicy takich ciśnień świadczą o ew .zużyciu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: mallory »

Gacek pisze:mallory - absolutnie nic ci nie sugeruję nawet to co producent podaje w manualu to często krzaczki nie warte zachodu .
Dla własnego komfortu robisz tzw próbę olejową pomierzyłeś ciśnienie sprężania cylindra wystarczyło ponowić pomiar przed którym zapodajesz dozę oliwy w ten ze cylinder i jakby parametry uzyskane z różnicy takich ciśnień świadczą o ew .zużyciu .
Zrobiłem próbę olejową, ale nie pisałem o niej skoro ciśnienie jest "nominalne" - skoro bez oliwy jest nominał to nie ma co sprawdzać.
Próba olejowa na zimnym całkowicie silniku pokazała 10,2 bez oleju i 10,3 z olejem - ale piec lodowaty był, różnica była ledwie widoczna. Po rozgrzaniu do 40-50st - 10,62, po pełnym rozgrzaniu pewnie jeszcze lepiej by było, ale bałem się świecę wykręcać z gorącego silnika i tylko 1km się przejechałem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: Gacek »

Nie posiadam realnych argumentów aby cię przekonać - stopień sprężania mierzony w swoim czasie u mnie na rozgrzanym piecu ( kręcony na rozruszniku)wykracza poza fizyczny współczynnik .Okolice 13 barów to jakby fizyczna norma ;) .
Nie odczuwam jakby realnej potrzeby aby komukolwiek cokolwiek udowadniać wiec się tylko z tego poziomu ustosunkuję odniosę do tematu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: mallory »

Gacek pisze:Nie posiadam realnych argumentów aby cię przekonać - stopień sprężania mierzony w swoim czasie u mnie na rozgrzanym piecu ( kręcony na rozruszniku)wykracza poza fizyczny współczynnik .Okolice 13 barów to jakby fizyczna norma ;) .
...
czyli miałeś ok. 13 barów? to byłaby jasna i cenna informacja.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: Gacek »

mallory jak robiłeś pomiar to manetka od gazu była w jakiej pozycji ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kich98
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 07 sty 2016, 18:02
Motocykl: Yamaha xt 600 2kf

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: kich98 »

Ciśnienie sprężania mierzymy na ciepłym silniku z otwartą przepustnicą. Często przy dociskanych manometrach ciśnienie potrafi uciec.
mallory

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: mallory »

Gacek pisze:mallory jak robiłeś pomiar to manetka od gazu była w jakiej pozycji ?
maneta na full, zagrzany do 40-50 st, manometr wkręcany - 153 PSI ~ 10,5 bara. Nie przejmuję się kompresją, jest ok.
Wszystko ładnie chodzi, jestem zadowolony, już polubiłem to moto. Ale problemy są oczywiście:)))

Pierwszy problem: podczas jazdy z jednostajną prędkością i tak ok. 2,5 - 3 tyś. obrotów występuje odczuwalne zjawisko duszenia się, jakby coś trzymało maszynę, ciągnęło w tył. Ostre odkręcenie manetki i jest dobrze - moto przyspiesza ładnie.
Jakby ktoś miał pomysł... co to...: gaźnik, dawka paliwa..., dawka powietrza ... zawory...

Dwa: coś stuka z silnika - będziemy szukać co... wcześniej myślałem, że z okolic głowicy teraz, że ze sprzęgła... nie oczekuję podpowiedzi w tym temacie - trzeba zbadać, ale nie zdalnie:::)))
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: fakir »

Gratulacje pięknej maszyny, zajrzyj w gaźnik.
Skoro stała dość długo, to cuda mogą w nim być, oczywiście wszelkie regulacje/czyszczenie gaźnika także.
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
mallory

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: mallory »

Stukanie opanowane - delikatnie luźna nakrętka na wale, klin jak nowy - naprawione. Przy okazji oczywiście zmieniony olej i sprawdzone tarcze sprzęgłowe - wszystko ok. Mam zdjęcia. Gaźnik zrobiony. Wszystko działa.
Motocykl jednaj na sprzedaż - tenere 34L zostaje, tenere 1vj na sprzedaż (chociaż ta ma rozrusznik) - zmieniła się koncepcja - jedna tenera wystrczy:)))
Gdyby ktoś szukał uczciwej i sprawnej tenery to niedługo wrzucę dokładne zdjęcia i opis - oczywiście wszystko do zweryfikowania...
fryzjer

Re: Tenere 1VK (1VJ)

Post autor: fryzjer »

mallory pisze: Motocykl jednaj na sprzedaż - tenere 34L zostaje, tenere 1vj na sprzedaż (chociaż ta ma rozrusznik) - zmieniła się koncepcja - jedna tenera wystrczy:)))
A myślałem że sprzedałeś swoją 34L
https://sprzedajemy.pl/yamaha-xt-600-te ... l,36135297

Widocznie po Poznaniu śmiga jeszcze jedna siostra bliźnicza 34L :tenere:
ODPOWIEDZ