Yamaha TT600e 98'

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Yamaha TT600e 98'

Post autor: Tomas_XRV »

Moto do prawdy żony ale zaiskrzyło miedzy nami i bede pożyczał :) Po zamontowaniu podwyższenia kierownicy 35mm i wymianie amora na Wilbersa całkiem sympatycznie sie jeździ nawet przy wzroście 187cm i lekkiej nadwadze ;) nie czuje sie jak na psie.ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: glina »

Oooo ! Ta maszyna stała jakiś rok temu w Lubaniu, 30km ode mnie, za 9000 zł. Tam ją kupiłeś ? Amor był już na starcie wypruty ? Ktoś mocno w ten motocykl zainwestował, mimo wszystko.
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Yamaha TT600e 98'

Post autor: Tomas_XRV »

Tak to ten motocykl. Co do amora to po zakupie nie było nigdzie żadnych luzów. Po zakupie zrobiłem dwa lajtowe wypady w tym jeden z torem dla quadow z małymi hopkami. W końcu ma juz 18 lat i ma prawo sie zepsuć. Żadnych żali nie mam bo ogólnie rama zawiecha silnik ładnie utrzymane. Plastiki tez całe ale wygląd dla mnie to drugorzędna sprawa ale jak na enduro to jest ok.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: glina »

No zgadzam się. Myślę, że biorąc pod uwagę te wszystkie zmiany - stelaż, lampa tył zmieniona, szybka, X3, to było warte tej ceny. Chociaż tak przygotowana TT600 to raczej pod wyjazdy dalsze.
Jeszcze pytanie - dostałeś do tłumika wymienne wkłady ? Jaki masz obecne włożony ? W zestawie od Leo Vince są 4.
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: Tomas_XRV »

Do motocykla jeszcze dostałem torbę Touratecha na tylny bagażnik który jest specjalnie pod nią zrobiony i boczne sakwy nówelki albo mało używane. Zamontowałem jeszcze podgrzewane manetki i założyłem podwyższenie kierownicy 35mm. Motocykl raczej ma być na dłuższe wypady niż dookoła komina najpierw mieliśmy kupić żonie F650GS żeby mogła za Afryką polecieć szutrami ale padło jednak na większy OFF żebym ja też sobie pośmigał w terenie.

Co do Leo jest włożony DBkiller i chcaiłem go wyciągnąć żeby zobaczyć jak chodzi bez ale jeden z imbusów jest przekręcony i bede musiał przy tym usiąść chwilę żeby wykręcić. Zaciekawiłeś mnie o tych 4 db killerach bede musiał się rozejrzeć co tam można jeszcze włożyć.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: glina »

Eeeee, to fajny zestaw nabyłeś ! Zdecydowanie sprzęt warty swojej (wysokiej jak na TT600) ceny.

Co do X3, to końcówki są takie :

OTWARTE : - długa rura wchodząca w środek - CICHA
- krótka - GŁOŚNA

ZAMKNIĘTE - do montowania spark arrestor'a na wylocie ( siateczka metalowa potrzebna na szlaki w usa, ze względu na prawo )
- długa + spark arrestor - CICHA
- krótka + spark arrestor - GŁOŚNA

Ja mam zamontowany ostatni wkład, a pod siatka mam włożony czyścik do zmywania, bo bez niego TT brzmiała jakby okna na około miały pękać. Z tym jest ciszej. Krótkie wkłady trochę poprawiają pracę silnika (dostałem takie info od producenta).
Gdyby Cię to bardzo interesowało, to na forum drz ktoś wrzucił zdjęcia wszystkich końcówek.
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: Tomas_XRV »

glina pisze:Gdyby Cię to bardzo interesowało, to na forum drz ktoś wrzucił zdjęcia wszystkich końcówek.
O by mnie interesowało i to bardzo :)
Dzięki
glina pisze:Eeeee, to fajny zestaw nabyłeś ! Zdecydowanie sprzęt warty swojej (wysokiej jak na TT600) ceny.
Ale jeszcze nie wiesz ile utargowałem :browar:

Sprzedawca z Lubania wyrobił sobie pozytywną opinię na niejednym forum. Szukałem dla żony pewnego egzemplarza, śledziłem jednocylindrowe enduro przez jakiś czas i ciężko było o dobrą sztukę.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: mazi »

Ładny. Mnie dziwi, że tyłek motocykla dalej siedzi nisko, mimo że Wilbersa założyłeś. Sądziłem, że Wilbers będzie analogiczny długością jak fabryczny amor TT600S.. a tu dalej motorówka :/
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Yamaha TT600e 98'

Post autor: Tomas_XRV »

Przy zamówieniu Wilbersa można wybrać wysokość -30% 0 +30% wysokości. Czyli +30 pewnie było by jak TT600R 92 cm. Teraz jest 87cm wysokość siodła. Żona ledwo dosięga do ziemi i nie było opcji podwyższenia. Ale szczerze to ja przy wzroście 187cm z podwyższeniem kiery 35mm już czuję się komfortowo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomas_XRV
Lubiący błoto
Posty: 74
Rejestracja: 26 paź 2015, 22:25
Motocykl: Africa Twin

Re: Yamaha TT600e 98'

Post autor: Tomas_XRV »

Poprawka można wybrać: -50 -25 std +20 i nie procent tylko mm :facepalm:

Obrazek
ODPOWIEDZ