Światła wariują

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Światła wariują

Post autor: glina »

Pozycyjne są w porządku. A reszta (krótkie/długie, kierunki) raz działają, raz nie. Z kierunkami jest tak, że jak daję w lewo to świeci się prawy (ale nie miga) i odwrotnie. Raz tak jest, a innym razem wszystko działa idealnie. Co się mogło stać ?
Lukas G
Lubiący błoto
Posty: 92
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:31
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Radomsko

Re: Światła wariują

Post autor: Lukas G »

Nie wiem jak w E ale w TT600R elektryka jest bardzo marnej jakości ;)
Przy takich choinkach jak u Ciebie zacząłbym od sprawdzenia masy, przeczyścić wszystkie punkty styku do ramy/silnika (w R jest raptem jeden taki pkt) Dalej szukałbym zwarcia, odpinaj po kolei kostki od kierunków, światła przód/tył i patrz czy się poprawia. Jeśli nadal nie dojdziesz to czeka Cię przeczyszczenie wszystkich połączeń we wiązce (warto to zrobić bo przyda się na przyszłość) Jeśli nadal nie pomoże to schemat i miernik w dłoń i jedziesz kabelki po kolei pod względem przejścia i zwarcia :happy:
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Światła wariują

Post autor: glina »

Dzięki. Gdzie u Ciebie jest ten styk ?
Lukas G
Lubiący błoto
Posty: 92
Rejestracja: 25 kwie 2014, 13:31
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Radomsko

Re: Światła wariują

Post autor: Lukas G »

Raczej bym się na moim nie wzorował bo "ktoś tam był" ale masa podpięta jest pod regulatorem napięcia w sensie jest nim przyciśnięta do ramy. Sprawdź jeszcze kostkę od regulatora napięcia, lubi się wypalić i styki są kiepskie, niestety samej kostki nie dostaniesz ale jeśli regulator jest taki sam jak w TT600R to pasuje uniwersalna 4pinowa ;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2498
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światła wariują

Post autor: Pawlo »

Sprawdź dokładnie wiązkę pod główką ramy. Przez główkę puszczone jest odpowietrzenie zbiornika i jak jest licha izolacja to opary sprawiają, że spływa z wiązki, później twardnieje izolacja przewodów, robią się zagięcia itd. Miałem już różne cyrki przez tą wiązkę, zazwyczaj chwilowe wygięcie jej w drugą stronę dawało pozytywny efekt. Skończyło się na tym, że rozprułem całą wiązkę od przedniej lampy do okolic gaźników i powymieniałem odcinkami załamane i poprzecierane przewody. Od tamtego czasu mam spokój ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Światła wariują

Post autor: glina »

Dzisiaj zauważyłem, że to przewody koło lampy. Po paru minutach jazdy światła mijania gasną. Wtedy wystarczy skręcić kierownicę w prawo i jest znowu okej. Na dniach się tym zajmę, bo już wiem, w którym rejonie leży problem :)
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła wariują

Post autor: fakir »

Miałem podobną sytuacje ale w innym moto, prawy kierunek to lewy świecił i na odwrót, dodatkowo wszystkie kontrolki migały w rytm kierunków, no dyskoteka jak się patrzy :facepalm:

winna była zgubiona masa na którejś wiązce, rozwiązanie to podciągnięcie bezpośrednio masy od akumulatora, albo szukanie przerwy w całej wiązce ale to żmudna robota.
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
ODPOWIEDZ