Dziwny dźwięk z silnika

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
tom
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2015, 19:24
Motocykl: TT600R

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: tom »

Sprawdzałem dzis dokręcenie nakrętki wału i jest ok, nie ma też luzu na klinie na wale. Jest za to minimalny luz osiowy na koszu sprzęglowym, zamieszczam filmik: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AyTDWHc ... e=youtu.be[/youtube]
Czy taki luz jest dopuszczalny? Można też minimalnie poruszac koszem - slychac wtedy lekki stuk miedzy zębatka kosza i zebatką na wale? Czy ktoś z was orientuje się czy to przypadkiem nie powinno być całkowice sztywno?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: Gacek »

tom pisze:Sprawdzałem dzis dokręcenie nakrętki wału i jest ok, nie ma też luzu na klinie na wale. Jest za to minimalny luz osiowy na koszu sprzęglowym, zamieszczam filmik: [
Czy taki luz jest dopuszczalny? Można też minimalnie poruszac koszem - slychac wtedy lekki stuk miedzy zębatka kosza i zebatką na wale? Czy ktoś z was orientuje się czy to przypadkiem nie powinno być całkowice sztywno?
- W ten sposób to możesz badać ..... dziewczynę przed ..( ) .. :lol:
Gacek pisze:tom wszystko wskazuje moim zdaniem ze będziesz musiał jednak zdjąć kosz sprzęgłowy i obadać w stan łożyska pod koszem na wałku atakującym .

czy mało czytelnie to ująłem ? zrób to dla zbadania tematu ja mam kolejny post więcej a powiem tyle że ....działa to na pohybel wszystkim fiutom którzy oceniają moją bazgraninę z tego poziomu ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
rafalski
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2013, 17:59
Motocykl: tt600r

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: rafalski »

Najlepsze jest to, że zabiera się za rozbieranie kompletny laik. zaprowadź chłopie moto do mechanika i niech on to zrobi, bo napytasz sobie biedy i dużo większych kosztów, niż to potrzebne. :panika:
ps: ściągnij sobie przynajmniej manuala, to nie będziesz zadawał pytań typu, czy taki luz może być, bo tam wsio jest opisane
ODPOWIEDZ