wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: terenowiecc »

Przelot jest głośny, jaki by nie był. Do latania po dziczy fajna sprawa, ale jadąc gdzieś dalej na takim wulkanie to średnia przyjemność.
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Tomiacho »

hehe ja mam to gdzieś bo mam cichutki kask :twisted:
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
AreckM
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:32
Motocykl: XT6002KF
TT600R
VT1100C3
FZ6Fazer
TT600R
Lokalizacja: Zaklików

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: AreckM »

Ja też zastanawiam się nad jakimś fajnym kominem. Mam wrażenie że ten oryginalny jakoś dławi silnik. Szkoda mi trochę kasy na coś firmowego ale zauważyłem na allegro coś takiego http://moto.allegro.pl/tlumik-sportowy- ... 02097.html to taki przykładowy link. Co byście o tym tłumiku powiedzieli. Może ktoś z was ma już doświadczenie jakieś w tym temacie. Ten kolega z filmiku ma coś takiego i rozmawiałem z nim kiedyś mówił że ok a wrażenie robi ;o) http://www.youtube.com/watch?v=WzPKStFh7D0
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Tomiacho »

Wiem oglądałem ten wydech i ten film juz kiedyś. Fajnie brzmi. Troche jak crf na wysokich. Tylko sam nie wiem bo to wydech dedykowany do 4cyl ścigacza a nie singla. Ale ja sie tam nie znam na parametrach.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: terenowiecc »

Bardzo ładnie gada, fakt, ale 280zł? Za tyle spokojnie można kupić komin z CRF450 - Paskal ma w swoim XT, wrażenie bardzo ok. Jak już pchać się w kominy takich "firm" jak ww to aj bym brał w celach badawczych najtańszy:
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-km-ma ... 21735.html

Jak nie spodoba się to mniejsza strata niż w przypadku zakupu tego za 280zł :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Tomiacho »

ten wydech z filmiku to KM MALON na allegro są w podobnej cenie co tamten. Ale przynajmniej wiadomo na filmiku jak chodzi
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
AreckM
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:32
Motocykl: XT6002KF
TT600R
VT1100C3
FZ6Fazer
TT600R
Lokalizacja: Zaklików

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: AreckM »

terenowiecc pisze:Bardzo ładnie gada, fakt, ale 280zł? Za tyle spokojnie można kupić komin z CRF450 - Paskal ma w swoim XT, wrażenie bardzo ok. Jak już pchać się w kominy takich "firm" jak ww to aj bym brał w celach badawczych najtańszy:
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-km-ma ... 21735.html

Jak nie spodoba się to mniejsza strata niż w przypadku zakupu tego za 280zł :mrgreen:

Ten w linku jest raczej do samochodu ma dużą średnicę i jak bym założył do XT to śmiesznie by wyglądało. Jeśli już to zamówię ten owalny przelotowy ale to musi poczekać do wiosny bo przekroczyłem budżet na ten rok na tego typu wydatki ;o) i czekam na paczkę z kamerką do kasku Vholdr HD. Może kiedyś podrzucę jakieś filmiki z wypadów.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: terenowiecc »

AreckM pisze:Ten w linku jest raczej do samochodu ma dużą średnicę i jak bym założył do XT to śmiesznie by wyglądało. Jeśli już to zamówię ten owalny przelotowy ale to musi poczekać do wiosny bo przekroczyłem budżet na ten rok na tego typu wydatki ;o) i czekam na paczkę z kamerką do kasku Vholdr HD. Może kiedyś podrzucę jakieś filmiki z wypadów.
Średnica to kwestia gustu, mi się np. podoba nawet :mrgreen:

Ja bym szukał czegoś dedykowanego (swego czasu widziałem Lasera ProDuro za 300zł, ale nie miałem wtedy kasy na zakup), albo jakiegoś komina od innego motocykla typu CRF/RMZ/WR.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: mazi »

terenowiecc pisze: Ja bym szukał czegoś dedykowanego (swego czasu widziałem Lasera ProDuro za 300zł, ale nie miałem wtedy kasy na zakup), albo jakiegoś komina od innego motocykla typu CRF/RMZ/WR.
Od CRF to typowy przelot, ładnie grzmi w lesie, jednak jazda z czymś takim po czarnym skończy się prędzej czy później zabraniem dowodu rejestracyjnego lub głuchotą.
Na dalsze trasy trzebaby go jakoś wyciszać i żaden tu super cichy kask nie pomoże jak trzeba siąść i machnąć 500km.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: terenowiecc »

endumazi pisze:Od CRF to typowy przelot, ładnie grzmi w lesie, jednak jazda z czymś takim po czarnym skończy się prędzej czy później zabraniem dowodu rejestracyjnego lub głuchotą.
Na dalsze trasy trzebaby go jakoś wyciszać i żaden tu super cichy kask nie pomoże jak trzeba siąść i machnąć 500km.
Jasna sprawa i przelot do orania lasu jest ok, ale w traskę jednak lepszy oryginał. Cicho i przyjemnie, a nie jak na wulkanie ;)
ODPOWIEDZ