Kapie olej z airboxa

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Kapie olej z airboxa

Post autor: KrisDOA »

Witam. Poprzedni właściciel bardzo często nasączał filtr powietrza olejem, ja mało jeżdżę w ciężkim terenie i jeszcze go nie czyściłem bo nie jest zasyfiony. Od kupna zawsze trochę oleju skapywało z obudowy filtra na kolektor wydechowy, najpierw myślałem że to nadmiar oleju do filtra ale zrobiłem już 1500km od kupna i sytuacja bez zmian, airbox mokry od doły więc chyba olej wali odmą??? Trochę mnie to dziwi bo dzisiaj zmieniałem olej i poziom starego oleju był taki jak po kupnie tetetki, zresztą kolega wiele razy podkreślał że ten silnik w ogóle mu nie palił oleju. Sprzęt jeżdżony był przede mną tylko w terenie a ja więcej po czarnym śmigam. Czy jest to powód do zmartwienia czy olać to i śmigać?
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Kapie olej z airboxa

Post autor: KrisDOA »

Temat do zamknięcia, olej jest niebieski i pochodzi z filtra. Koleś zacnie go "nasączył" :panika:
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: Kapie olej z airboxa

Post autor: szakal »

mam taki sam problem, z tym ze olej jest na 100% z odmy, czy ktoś miał z tym do czynienia, co może być problemem i czy powinienem się tym martwić czy mogę tak jeździć (nie są to duże ilości, ale po jeździe zawsze jest mokry airbox i coś skapnie na kolektor). dodam że wężyk przed samym airboxem jest pęknięty. ttr'ke posiadam od niecałych 2-mcy więc jestem jeszcze zielony w temacie
fryzjer

Re: Kapie olej z airboxa

Post autor: fryzjer »

Może, masz wlane za dużo oliwy?. Prawidłowo sprawdzałeś poziom oleju ?
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: Kapie olej z airboxa

Post autor: szakal »

robiłem wg instrukcji, na rozgrzanym silniku, wbijam luz, gaszę go po 10s i sprawdzam poziom oleju w okienku w pozycji pionowej. Jest poniżej połowy. Jak go kupiłem to nie mogłem wyczuć ile jest oleju i całkiem sporo dolałem, ale wydaje mi się, że nie jest za dużo.
ODPOWIEDZ