tt 600 e przeróbka na supermoto

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: homeraczos »

witam wszystkich właśnie zabrałem się za przeróbkę mojej tt-tuni nowy wosner polerowane doloty podrasowany gaźnik przelotowy leovince :tt600: na super moto pierwotnie myślałem nad założeniem kół od jakiegoś młyna :|
ale przecież cały urok tkwi w tych pięknych szerokich kołach na szprychach jedynym wyjściem okazało się zakupienie obręczy na supermoto
i za szprychowaniu ich na orginalne piasty.
zakupiłem jedyne dostępne obręcze na rynku w przyzwoitej cenie o rozmiarach 5.00 i 3.50 cala
http://allegro.pl/obrecz-kola-5-00-17-a ... 14597.html

początkowo myślałem że skrócę szprychy i je nagwintuję ale okazało się to nie możliwe bo szprych mają gwinty walcowane co oznacza że sama szprycha jest węższa
od gwintu.

za czołem szukać szprych pod obręcze 17 cali ale nie ma takich nigdzie !!! :panika:

na szczęście znalazłem firmę która robi na zamówienie szprychy firam BARTNIK z Częstochowy

wysłałem im orginalne szprych z opisem o ile mają być krótsze nowe wykonane szprychy i teraz czekam na przesyłkę

postaram się zamieścić foto z przeróbki motocykla postaram się również pomóc innym kolegom którzy wpadną na taki pomysł jak ja
również bym prosił kolegów z forum którzy przerabiali podobny temat o jakieś wskazówki
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: Krzsiek »

Fajnie. Zamieszczaj foty i opisz przygody z przeróbką.

Te felgi to chińczyki? Jak się prezentują wykonaniem i jakie maja opinie z użytkowania?

pzdr
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: homeraczos »

fele na 100% china ale podobno wzmacniane a z resztą co teraz nie china taka 5.00 cala z excela kosztuje 1.600 zł sama jedna obręcz to chyba bym musiał mieć nowa wr-e z salonu żeby coś takiego kupić.
mam nadzieje że się nie pogną zaraz
wykonanie :
dosyć nie starannie za szlifowane zgrzewy obręczy nie obędzie się bez malowania właśnie mam je w podkładzie i zastanawiam się jaki kolorek

myślę o jaskrawo zielonych piastach i w czarnej berle obręczach z zielonym paskiem zresztą cały motor będę odnawiał i temat malowań oklejań opisze tam gdzie powinno to być opisane
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: homeraczos »

opinie z użytkowania napisze jak po używam skoszę z paru schodków wyskoczę ze schodów wtedy powiem ile są warte

a tutaj umieszczam link z motorkiem jak docierałem oponkę opis o docieraniu silnika to świrowanie :bananaevil:

https://www.youtube.com/watch?v=Ah_8nxrJ4m4
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: qpa »

pochwal się na czym polega ten tuning gaźnika :)
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: homeraczos »

wiesz co po prostu zastosowana jest deczko większa dysza nie powiem ci teraz jaka dokładnie chyba 140 albo 145 robiłem to dwa lata temu a co za tym idzie musisz mu dać deczko więcej powietrza bo to gaźnik 100% mechanika jak to dostroisz to można dać większy poziom w komorze pływaka ma nie kopcić za bardzo na czarno ale troch tak i najlepiej wyczuć to tak jak mu dajesz pod odcinke i odpuścisz gazu ma pierdolnąć ogniem z rury
spalanie sie zwiększa o jakieś 30-40% ale i moc jest większa powiem tak kolegi yz450 w dupe dostaje nie przy samym starcie ale ledwie 3 pakuje i papa :bananaevil:

tt 600 ma potencjał w sobie i niutonometr jajkiego pozazdrości nie jeden singiel

pozdro
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: homeraczos »

można sobie zobaczyć co zrobiłem w młodości no w sumie nie jestem taki stary pare lat temu z mz 250 membrana prosto na wał dyfuzor szmery bajery a i tak cały czas wyrywało świece z głowicy młody głupi byłem nie wiem jak mi sie chciało ale jak złapała obrotów przeszła przez rezonans i wbiła sie na 10000obr/m i wyżej to z pod tyłka wychodziła

https://www.youtube.com/watch?v=-8KP5PK ... NDQH6xx1ZQ
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: Piekny »

Zamiast rzeźby z ori gaźnikiem wolał bym pakować gaźnik z yamahy raptor które da realny power ;)
Czasami używki chodzą już za 290zł
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: Pawlo »

homeraczos pisze:jedynym wyjściem okazało się zakupienie obręczy na supermoto i za szprychowaniu ich na orginalne piasty.
I tu się mylisz ;) Mam koła z Husqvarny TE410, 3,5 i 4,5 cala, śmigają bez problemów, a gotowe do jazdy z oponami kosztowały tyle co twoje dwie tylne obręcze :roll: Nie wiem czy nie będziesz gubił szprych w tylnym kole, oryginalnie są dwie długości szprych i są pod różnym kątem, bo obręcz nie jest w osi piasty, stąd też inaczej ustawione gniazda nypli w obręczy. Także nie wiem jak ci się to będzie trzymać z akcesoryjną obręczą. Mam nadzieję, że wziąłeś to pod uwagę 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: tt 600 e przeróbka na supermoto

Post autor: Gacek »

homeraczos pisze:można sobie zobaczyć co zrobiłem w młodości no w sumie nie jestem taki stary pare lat temu z mz 250 membrana prosto na wał dyfuzor szmery bajery a i tak cały czas wyrywało świece z głowicy młody głupi byłem nie wiem jak mi sie chciało ale jak złapała obrotów przeszła przez rezonans i wbiła sie na 10000obr/m i wyżej to z pod tyłka wychodziła

https://www.youtube.com/watch?v=-8KP5PK ... NDQH6xx1ZQ
Sorry nie jestem niedowiarkiem ale z tych twoich filmów nic dla mnie nie wynika - zadymiony paloną gumą garaż i dusząca sie etz na wolnych obrotach :roll: .
Leo vince moze robi wrażenie na ludziach upalających na kiepskich standardowych tłumikach zmiana w wyczynowym motocyklu z dobrze dopracowanym wydechem nic nie wnosi po za nazwą przetestowane na YZ250 F YZ 450 F chyba ze nazwa kogoś sugeruje i bije w głowę .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ