Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Tygrys »

Cześć czyli bałagan w kablach i wtyczkach -wszystkie czujniki od luzu sprzęgła nóżki to samo zło a zwłaszcza w enduro -we wszystkich swoich sprzetach wywalam to od razu a większość kostek zlutowuje. A jeśli zostawiasz kostki to do składania wazelina techniczna chroni przed wilgocią i sniedzeniem. Hej
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Pawlo »

kurol pisze:Instalacja w ttr to jakies zarty sa,zwlaszcza te bieda wtyczki nie hermetyczne.
Przynajmniej można być pewnym, że moto ma włoskie korzenie, ach ta włoska elektronika i elektryka, poezja :mrgreen: U siebie w TT-S miałem pół wiązki spróchniałej w miejscu jak przechodzi od silnika do przedniej lampy między główką ramy, a błotnikiem przednim i ten problem miało też kilka osób na forum. Przy skręcaniu kierownicą działy się różne cyrki z oświetleniem. Przez główkę ramy przechodzi odpowietrzenie zbiornika, a opary paliwa robią z izolacji taki syf, że nie idzie później tego rozkleić, przewody twardnieją i zaczynają się łamać, bo instalacja w tym miejscu pracuje. Jeśli w TTR też idą tamtędy kable to polecam tam zaglądnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Słomek »

Głupie pytanie ale nie umiem znaleźć jasnej odpowiedzi. Czy po wymianie tłumika z oryginalnego na akcesoryjny trzeba regulować gaźnik ? :) Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Tygrys »

Cześć a chodzi gorzej -przegrzewa się? Na ogół wydech z mniejszymi oporami bardziej oproznia cylinder i nie zawsze cześć mieszanki wraca z powrotem do niego (dyfuzor w 2 paku )ale w 4paku też wydech jest ważny wiec na ogół trzeba zwiększyć dysze. Hej.
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Słomek »

Cześć znowu ja, wymieniłem niedawno u siebie napęd ślimaka kupiony u Artura w sklepie. Oczywiście przed wymianą wszystko dokładnie oczyściłem i nałożyłem dużą ilość smaru. Dziś po przejechaniu około 300 km ku mojemu zdziwieniu ślimak znowu uległ starciu/zatarciu :( Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym ? Po obejrzeniu samego napędu ślimaka nie zauważyłem żeby był brudny bądź w środku znajdywały się jakieś paprochy.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: kurol »

Licznika przebiegu przypadkiem przed zmieleniem slimaka nie zerowales ?
Awatar użytkownika
Słomek
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2018, 18:26
Motocykl: DT 125 TT600R
Lokalizacja: Zabrze

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Słomek »

Nie, nie mam tej gałki do zerowania przebiegu, a przebieg dzienny obracał się normalnie, bez problemu. Z tego co widziałem do zatarcia doszło gwaltownie, licznik działał jak powinien, wskazówka prędkości nie falowała po czym nagle przestała się ruszać. Wszystko to wydarzyło się na odcinku maksymalnie 30 metrów. :(
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: stożunio »

Słomek pisze:Cześć znowu ja, wymieniłem niedawno u siebie napęd ślimaka kupiony u Artura w sklepie. Oczywiście przed wymianą wszystko dokładnie oczyściłem i nałożyłem dużą ilość smaru. Dziś po przejechaniu około 300 km ku mojemu zdziwieniu ślimak znowu uległ starciu/zatarciu :( Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym ? Po obejrzeniu samego napędu ślimaka nie zauważyłem żeby był brudny bądź w środku znajdywały się jakieś paprochy.

Mam trochę ślimaków wydrukowanych w 3D, wpadnij do Siemców to dostaniesz nowy w prezencie. Jak ja zmieliłem ślmak w Transalpie to winna była zapieczona linka.
Łukasz TTR600
Lubiący błoto
Posty: 77
Rejestracja: 02 sty 2019, 16:58
Motocykl: Yamaha TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Łukasz TTR600 »

Witam Panowie mam takie pytanie ,urwała mi się stopka z kawałkiem ramy przy ttr 600 kopanej i moje pytanie brzmi czy jak będę spawał migomatem i odepne moduł zapłonu to wystarczy czy zrobić coś jeszcze ktoś napewno spawał coś na moto to może podpowie z góry Dzięki.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: stożunio »

Ja odpinałem tylko moduł, więcej elektroniki w tym motocyklu nie ma.
ODPOWIEDZ