XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Pokaż innym swój motocykl!
SISMON
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:41
Motocykl: XT600 3TB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: SISMON »

mam serwisówki nawet dwie ale są nie po polsku i średnio się orientuje ....
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: terenowiecc »

No niestety, to może być problem bo serwisówki w języku polskim nie znajdziesz.
Ale z samych rysunków można sporo się dowiedzieć + do tego słownik i tłumaczenie interesujących nas fragmentów i wiedza jest :) A jak nie to jest forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: Gacek »

Pisze o luzie shims jak pomierzysz sobie elementy (tu ci życzę powodzenia ) albo dużej suwmiarki do pomiaru wahacza przeprowadzisz działanie matematyczne wg manuala to 0.3 do 0.7 to dop. luz przy pasowaniu tych elementów . Jak masz zamiar upalać off tym motocyklem to współczuje u ,mnie praktycznie wszystko uległo modyfikacjom oryginalny system amortyzacji monocross leci w mgnieniu oka przy takim trybie użytkowania .
Z autopsji podpowiem jak zakupisz co kol-wiek w Yamaha GENUIE PARTS pomierz nie montuj i od razu wal reklamację bez wymówek typu "tam idzie smar " bo jak już złożysz w moto nabijesz smarem i nie bezie pasować nie uwzględnią reklamacji .Ocynk stosowany na śrubach to moim zdaniem paranoja :lol: tak jak i ceny :P
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
SISMON
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:41
Motocykl: XT600 3TB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: SISMON »

a co tam zmodyfikowałeś dokładniej ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: Gacek »

Mam delikatnie mówiąc skundlony tył jak i przód moto służy mi do krótkich wypadów w off użyłem sporo elementów z innych wersji xt .z własnymi modyfikacjami .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
SISMON
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:41
Motocykl: XT600 3TB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: SISMON »

No i stało się, zawiecha założona, najpierw trzeba było dorobić sztyce aby osadzić na standardowch łożyskach od xt, na chwilę obecną nie ma ogranicznika ale coś się zrobi. zawieszenie używałem 2 sezony w xl 500 i super sie sprawowało, w porównaniu do oryginalnego zawiasu gdzie był jeszcze bęben to nie było porównania :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

na dniach porobię więcej fot w lepszej jakości
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 525
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: Krzsiek »

Co tam za lagi masz do tych polek?
A jak sprawa oski, zacisku i wspolpracy z tarcza od kola xt?

Ale popieram kierunek. Dobra zawiecha w XT to to czego tam mi brakowalo. W TT mozna przejechac po wertepach nie czujac ich prawie i nie wplywa to na prowadzenie, w XT dawno by mnie juz wyrzucilo i wyglebilo na fabrycznych.
SISMON
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:41
Motocykl: XT600 3TB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: SISMON »

Jest to cały zawias z jakiejś husqvarny, lagi i półki, plus koło z tarcza i zaciskiem, nie mierzyłem ośki od xt ale raczej koło z xt by nie podeszło, bo tutaj mam mniejszą tarczę, zacisk tez inny jest, jedyny plus tego że linka licznika pasuje na ten ślimak :)

Image
Image

dopiero podczas zakładania licznika zobaczyłem ze mam go w milach, moto będzie w kolorze czerwonym, bo akurat mam takie osłony dłoni, i owiewkę z lampą i osłony lag. Moto trochę wysoko stoi ale mam nadzieje ze jak dojdzie silnik to trochę się obniży. Założyłem tez kierunki chyba z dr 250, fajnie zrobione bo zakłada je sie na kierownice.


Image
Image


Dodam jeszcze ze dalej nie wiem jak wstawić zdjęcie tak żeby była miniaturka, robie zgodnie z instrukcją na początku tematu i wstawia mi sie duża fota.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 22:28 przez Pawlo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem na miniaturki jak chciałeś, więcej info http://forum.yamahaxt.pl/viewtopic.php?f=74&t=2021#p24535
SISMON
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:41
Motocykl: XT600 3TB

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: SISMON »

doszło trochę pierdół do silnika i niedługo zabieram się za jego składanie. pytanie do osób które składają silniki, czy smarujecie uszczelkę metalową pod cylinder i głowice czymś ? jakimś smarem do wysokich temperatur lub czymś innym ? uszczelki kupiłem na allegro taki zestaw, te pod cylek i głowice są metalowe takie kilku warstwowe nigdy na taka nie składałem nic..

Image
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: XT 600 3TB z 1995r Remont i poprawki wizualne

Post autor: qpa »

na sucho składaj
ODPOWIEDZ