Yamaha XT 600Z Ténéré

Pokaż innym swój motocykl!
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Sprezentowałem jeszcze Teresce nowy łańcuszek rozrządu Morse Japan :slinka:
Więcej zdjęć z remontu silnika : https://picasaweb.google.com/1181058665 ... w9OAnNbOFQ
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Rama, wahacz i kilka innych pierdółek wróciło z malowania proszkowego :slinka: Przy okazji zaniosłem też śruby do ocynkowania..zobaczcie sami bo mi zabrakło słów :D..normalnie nówki sztuki :bananaevil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 525
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Krzsiek »

Co do ocynku, zanosiłeś śruby takie jak były i oni czyszczą czy trzeba to jakoś przygotować?
Ile kosztuje taka impreza?

Z innej beczki, czy gdzieś można odnowić ta powlokę aby mieć kolor zielony jak wychodziło z fabryki?
Z tego co znalazłem aby było zielone najpierw jest ocynk a później chromianowanie. Ale czy ktoś to robi?
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Krzsiek pisze:Co do ocynku, zanosiłeś śruby takie jak były i oni czyszczą czy trzeba to jakoś przygotować?
Ile kosztuje taka impreza?

Z innej beczki, czy gdzieś można odnowić ta powlokę aby mieć kolor zielony jak wychodziło z fabryki?
Z tego co znalazłem aby było zielone najpierw jest ocynk a później chromianowanie. Ale czy ktoś to robi?

Nic nie przygotowujesz, mnie jedynie prosił abym sam zaplątał każdą śrubkę na drut. Cena ok 50zł, ale polecam ! Też chciałem na ten kolor oryginalny, ale nie robił tego, jedynie złoty i srebrny. ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Gacek »

Zapytam :roll: nie zmieniły ci się wymiary elementów po ocynkowaniu ? czy było to obrabiane ? :shock:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Gacek pisze:Zapytam :roll: nie zmieniły ci się wymiary elementów po ocynkowaniu ? czy było to obrabiane ? :shock:

Przy piaskowaniu pewnie jest taka możliwość zmiany wymiaru, ale przy ocynku?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: mazi »

Kudłaty91 pisze:
Gacek pisze:Zapytam :roll: nie zmieniły ci się wymiary elementów po ocynkowaniu ? czy było to obrabiane ? :shock:

Przy piaskowaniu pewnie jest taka możliwość zmiany wymiaru, ale przy ocynku?
Jakby nie patrzeć nakładasz dodatkową warstwę, więc średnica takiej śruby minimalnie, bo minimalnie, ale ulegnie zwiększeniu.
---
Pozdrawiam
mazi
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

mazi pisze:
Kudłaty91 pisze:
Gacek pisze:Zapytam :roll: nie zmieniły ci się wymiary elementów po ocynkowaniu ? czy było to obrabiane ? :shock:

Przy piaskowaniu pewnie jest taka możliwość zmiany wymiaru, ale przy ocynku?
Jakby nie patrzeć nakładasz dodatkową warstwę, więc średnica takiej śruby minimalnie, bo minimalnie, ale ulegnie zwiększeniu.

Ośki wchodzą bez problemu w łożyska, nakrętki się nakręcają na gwinty, jeżeli jest zmiana wymiaru to tak jak piszesz, w bardzo małym stopniu ;)
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Silnik już w ramie, prezentuję się naprawdę zacnie 8-) W wahaczu musiałem wymienić kalamitki bo jedna rozsypała się przy dokręcaniu. Nowe są ciut większe od oryginałów. Zabrałem się także za dotoczenie ślizgów(rolek) łańcucha. Górnej rolki nawet nie było a dolna była już dość wytarta. Kupiłem wałek z poliamidu i zabrałem się za dorabianie. Wyszło naprawdę przyzwoicie. W razie głośniej pracy łańcucha spróbuję zrobić je z twardej gumy. Zostało mi trochę materiału więc dodatkowo wytoczyłem ślizg na wahacz, miałem robić go z przewodu gumowego ale zobaczymy jak poliamid daje radę :D CDN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Kolejny weekend w domu i prace przybierają tempa :tenere:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ