Yamaha XT 600Z Ténéré

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Przy składaniu starałem się smarować co się da, panewki na smar, tryby na olej, sworzeń tłoka na olej i cylinder w sumie też ale i tak pierścienie zebrały wszystko. Na tygodniu spróbuję go odpalić. Jeżeli te stuki przy odpalaniu to wina rzeczywiście tego sprzęgła jednokierunkowego to trzeba będzie go wymienić...
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: ArturS »

Te pieruńskie sprzęgiełko sporo kosztuje. Dlatego założę sobie kopniaka i jak padnie, to będzie opcja inna niż na popych :lol:
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

ArturS pisze:Te pieruńskie sprzęgiełko sporo kosztuje. Dlatego założę sobie kopniaka i jak padnie, to będzie opcja inna niż na popych :lol:
Ile takie sprzęgiełko kosztuje? :D
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: ArturS »

Na forum xtz ktoś świerkał, że ładne parę stówek (400, 600? :niewiem: ). W XT600E też mi czasami tak walnie, ale z reguły jest spokój. W tenerce po prostu się przyzwyczaiłem.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

ArturS pisze:Na forum xtz ktoś świerkał, że ładne parę stówek (400, 600? :niewiem: ). W XT600E też mi czasami tak walnie, ale z reguły jest spokój. W tenerce po prostu się przyzwyczaiłem.

Do czasu aż się pewnie rozsypie..bo wieczność nie będzie stukało
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Kolejne godziny prac, tym razem przy przednim zawieszeniu. W pierwszej kolejności zakupiłem nowe lagi z o niebo lepszymi panewkami. Do tego nowe uszczelniacze Ari (na Athenach kiedyś się zawiodłem - były o wiele twardsze niż oryginalne NOKi i puszczały olej :niewiem: ) oraz olej Motul 10W . Poprzedni właściciel utwardził zawieszenie tulejkami chyba z poliamidu o wysokości 50mm z ciekawości przełożyłem je do nowego zestawu :) Doszły także nowe gumy Polisport 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: ArturS »

ARI i Athena to jedno licho. Ostatnio robiłem dwa zawiasy na raz, więc była możliwość porównania - jota w jotę to samo, oznaczenia, przetłoczenia, sprężynka itd. Za to NOK to już klasa, ale i inna kasa. Najgorsze gów..o to jednak nie uszczelniacze olejowe innych producentów, ale przeciwpyłowe a AllBallsa - taki badziew, że nie raz nie sposób tego nałożyć (odbija), albo jest za luźny i wychodzi. U siebie p.pył. zostawiłem oryginalne. U siebie też mam dodatkowe tulejki, ale nieco mniejsze i nie z poliamidu, a z jakiejś alururki.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

ArturS pisze:ARI i Athena to jedno licho. Ostatnio robiłem dwa zawiasy na raz, więc była możliwość porównania - jota w jotę to samo, oznaczenia, przetłoczenia, sprężynka itd. Za to NOK to już klasa, ale i inna kasa. Najgorsze gów..o to jednak nie uszczelniacze olejowe innych producentów, ale przeciwpyłowe a AllBallsa - taki badziew, że nie raz nie sposób tego nałożyć (odbija), albo jest za luźny i wychodzi. U siebie p.pył. zostawiłem oryginalne. U siebie też mam dodatkowe tulejki, ale nieco mniejsze i nie z poliamidu, a z jakiejś alururki.

Atheny zakładałem do Afryki .. Ari do Tenerki i jest różnica w miękkości, co do oznaczeń nie wiem bo się nie przyglądałem . Widocznie jakieś stare/wadliwe mi się trafiły ;) Przeciwpyłowe także zostawiłem oryginalne.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Gacek »

Zapytam odnośnie zawiasu jaki macie realny skok ? bo na ile miałem do czynienia z zawiasami yamahy producent podając dane w parametrach przekłamuje z realnymi wymiarami :? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Gacek pisze:Zapytam odnośnie zawiasu jaki macie realny skok ? bo na ile miałem do czynienia z zawiasami yamahy producent podając dane w parametrach przekłamuje z realnymi wymiarami :? .
Jutro dam Ci znać jak zmierzę ;)


Tenerka jest dalej obdarowywana zacnymi prezentami, mam nadzieje, że odwdzięczy się tym samym w trasie :tenere:

Stare gumy zabieraka nie nadawały się nawet do naprawy, poprzednik już próbował nadlewać czymś gumopodobnym :lol: zakupiłem więc nowe. Felgi od środka w pięknym stanie, w prezencie otrzymały oponki, na tył Maxxisa 140/80/18 na przód Pirelli 80/100/21 :bananaevil: CDN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ