Yamaha XT600E '94

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: Magic »

Ja mam tylko pytanie skąd wziąłeś taki ładny zbiorniczek, oraz pytanie nr 2 czy pompka podciśnieniowa to typowa pompka paliwa od scootersa? Jeśli tak to powinna trzymać paliwo, ee sory olej.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: ArturS »

Magic pisze:Ja mam tylko pytanie skąd wziąłeś taki ładny zbiorniczek, oraz pytanie nr 2 czy pompka podciśnieniowa to typowa pompka paliwa od scootersa? Jeśli tak to powinna trzymać paliwo, ee sory olej.
To nie pompka, tylko kranik podciśnieniowy. Niby dedykowany do jakiegoś chińskiego ATV 150 :niewiem:
Zbiorniczek pochodzi w prostej linii układu hamulcowego Ursusa C360 :lol:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: ArturS »

Ten kranik podciśnieniowy... cóż... made in china. Do śmieci z tym :klnie: Po tygodniu popuszcza więcej oleju niż ustawione na zaworku precyzyjnym :? Trzeba szukać innych rozwiązań. Pewnie skończy się na elektrozaworze z przekaźnikiem :niewiem:
A tymczasem... :)
Obrazek
w offie 3TB o wiele bardziej poręczny od 3AJ. Wczoraj ruszyłem tenerkę i zgroza :? Wprawdzie zawias w tenerce lepszy, ale poręczność już nie ta. W weekend za sterami czarnego pierwszy raz zasiądzie żona, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wezmę na zapas kilka klamek :lol:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Ten kranik podciśnieniowy... cóż... made in china. Do śmieci z tym :klnie: Po tygodniu popuszcza więcej oleju niż ustawione na zaworku precyzyjnym :? Trzeba szukać innych rozwiązań. Pewnie skończy się na elektrozaworze z przekaźnikiem :niewiem:
A tymczasem... :)
Obrazek
w offie 3TB o wiele bardziej poręczny od 3AJ. Wczoraj ruszyłem tenerkę i zgroza :? Wprawdzie zawias w tenerce lepszy, ale poręczność już nie ta. W weekend za sterami czarnego pierwszy raz zasiądzie żona, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wezmę na zapas kilka klamek :lol:

Będzie dobrze, latała klekotem poradzi z XT :-)

W sobotę muszę gdzieś dalej powędrować transem, bo później nie będzie czasu... :niewiem:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: Magic »

Elektrozawór na stałe to nie jest do końca trafne rozwiązanie. Prądożerne jest cholerstwo. Co innego jak by to uruchamiać impulsowo.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: ArturS »

Pierwsze koty za płoty :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kierowniczka zadowolona :D
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: ArturS »

Dawno mnie tu nie było ;) W weekend zaczynam czarnucha rozbierać do remontu silnika, a tymczasem, po wielkich narzekaniach kierowniczki na "wieje mi i zimno", zakupiłem do niego szybę z... BMW R1200GS :lol: Wkrótce fotorelacja z montażu. Tymczasem szukam już kolejnej, najlepiej uszkodzonej z boku, żeby wszczepić do swojego 3AJ :)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: ArturS »

Powoli rozbieramy...
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: ArturS »

ciąg dalszy... :panika:

Za filtrem powietrza znowu piach, kiła i mogiła :omg: Konieczna będzie dodatkowa osłona przed wodą i zmiana filtra powietrza na nieco inny - wkrótce ma do mnie dojść ramka, dzięki której będzie filtr gąbkowy (chyba z KDXa)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oczywiście gaźniki znowu dostały w kość :evil: I jak tu fabryki nie poprawiać? :cry:
Obrazek

I teraz najważniejsze - wałek i gniazda głowica/czapka w idealnym stanie
Obrazek

Obrazek

głowica zarośnięta - ewidentnie puściły uszczelniacze i najprawdopodobniej prawa prowadnica zaworowa (zawór w kanale dolotowym jest również cały tłusty i zarośnięty)
Obrazek

Tłok bez tragedii, nie jest okopcony, więc pierścienie trzymały. Stawiam, że były wymieniane, ale robił to jakiś partacz, bo o honowaniu zapomniał (jest lustro), a uszczelki chyba założył stare, w dodatku na silikon :o Na gładzi kilka rys, tłok nominał, szlif idzie na 95.50. Na sworzniu i korbie luzów brak :) Rozrząd rozwinięty na trzy zapadki od końca - podobnie było u mnie w 3AJ i po 15tys.km się to nie zmieniło (muszę zobaczyć jak jest teraz). Tak czy inaczej również wymienię.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Yamaha XT600E '94

Post autor: Gacek »

ArturS - nie przejmuj się pewnie nikt nigdy tam głębiej nie zaglądał , a jaj już to robił niefortunnie to usczelnił (silikonem ) ;)
Od siebie powiem tyle - mocowanie dociski filtra ma badziewny patent moim zdaniem :| u siebie zastosowałem inne rozwiązanie.Element reg dopływ powietrza do pierwszej częsci jest mocno zawęzony (pewnie ze wzgl na normy emisji hałasu i powoduję ze przed filtrem przy dużych prędkościach powstaje potężne podciśnienie wiec piasek wciska się kazdymi mozliwymi szczelinami tak jak oliwa z odmy w tym przypadku zmiana filtra na inny moim zdaniem nic ci nie da :) .
Nie zapomniał bym zweryfikować stan zaworu odpowiedzialnego za odp. ew nadmiaru oliwy z airboksa (moze go po prostu nie masz ? )i dla tego zasysa ci piasek z pod kól )
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ