xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
mariuniu666
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 03 sty 2010, 09:09

xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: mariuniu666 »

Witam milosnikow xt 600... pora na pierwsza porade od was...kupilem na tych wakacjach xt600e 3tb...motorek kupilem dosc promocyjnie i wiedzialem iz czeka go remont skrzyni biegow... wyla 3 i troche 5...chcialbym sie zapytac czy to czesta wada tych motocykli... czy opyla sie kupic uzywke skrzyni, czy tez nowe tryby choc troche kosztuja bo jeden 350zl a musialbym ich wymienic az 4 co daje 1400zl...silnik juz rozebrany i skrzynia wyjeta...zostaje tylko kupno i z tym jest gorzej :? ... moze ktos z was by mi cos doradzil...?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: mazi »

mariuniu666 pisze:Witam milosnikow xt 600... pora na pierwsza porade od was...kupilem na tych wakacjach xt600e 3tb...motorek kupilem dosc promocyjnie i wiedzialem iz czeka go remont skrzyni biegow... wyla 3 i troche 5...chcialbym sie zapytac czy to czesta wada tych motocykli... czy opyla sie kupic uzywke skrzyni, czy tez nowe tryby choc troche kosztuja bo jeden 350zl a musialbym ich wymienic az 4 co daje 1400zl...silnik juz rozebrany i skrzynia wyjeta...zostaje tylko kupno i z tym jest gorzej :? ... moze ktos z was by mi cos doradzil...?
Widać zużycie na tych trybach ?
Fajnie gdybyś mógł wrzucić zdjęcia trybów, ciekaw jestem ich wyglądu.

Co do samych części, osobiście rozglądałbym się za kompletną skrzynią. W przypadku kupna całego silnika do końca nie będzie wiadome w jakim stanie jest w nim skrzynia...
Kupno nowych trybów może nieżle uderzyć po kieszeni, ale wtedy będziesz wiedział co masz.
Jeśli planujesz dalekie wyjazdy to chyba rozwiązanie jest jedno - albo kupić skrzynię w nienagannym stanie, albo kupić nowe tryby.

W kwestii problemów ze skrzynią. Swego czasu rrolek (znajomy forumowicz) wspominał, że słyszał o padaniu piątego biegu. Nie wiem, ja nie spotkałem się osobiście z rozwaloną piątką.
---
Pozdrawiam
mazi
mariuniu666
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 03 sty 2010, 09:09

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: mariuniu666 »

ojjj... no ze dwa tryby sa wytarte to widac... tryby nie sa nadlamane, ale w wewnetrznych czesciach zebow sa az wrzery i dziurki...reszta jest raczej ok
Jutro postaram sie wrzucic zdjecia tych trybow... no bedzie czeba cos pomyslec bo w tym roku mam zamiar troche pojezdzic...
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: gagasi »

koło zębate 5 biegu to wada fabryczna... glosniejsza praca jest juz zauwazalana po ok 40000 - 50000 km. Ja mam na swojej Xt juz zrobione ok 60 000 zrobiłem remont silnika jak miała 48 000. Ja nie wymieniałem zadnych kół zębatych. Delikatne wycie mi nie przeszkadza a robie wieksze trasy jednorazowo w dwie osoby z bagazami ( wieksze to tak ok 1500 km). Ja osobiscie uwazam sze szkoda kasy na wymianę chyba ze nie da się wytrzymać hałasu, są wyłamane zęby, wieksze pęknięcia itp. lepiej sobie kup jakies ubranko, kask, buty, itp itd.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: terenowiecc »

gagasi pisze:
Zapraszamy do Powitalni ;)
sadek
Po kostki w błocie
Posty: 113
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:23
Motocykl: TT 600S
Lokalizacja: lks

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: sadek »

Ja wymieniałem całą skrzynie, dlatego ze stara miała duże wżery a że silnik miałem już rozpołowiony to postanowiłem wymienić. Kupiłem używaną na allegro za jakieś 150 zł plus koszty przesyłki.
Co prawda nie przetestowana jeszcze bo motocykl jest dalej w fazie remontu choć pierwsza jazda już była (500 m na śliskiej nawierzchni, bez hamulców :lol: ) ale biegi wszystkie są także myślę że nie opłaca się płacić 350 zł za 1 koło.
Awatar użytkownika
ikstek
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2010, 07:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: ikstek »

U mnie 5 bieg też wyje, jest to typowa przypadłość XT
Na razie nic z tym nie robię
Awatar użytkownika
bohun
Po kostki w błocie
Posty: 117
Rejestracja: 06 sty 2010, 16:25
Motocykl: XL600V PD10
Lokalizacja: Lubaczów / Rezszów

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: bohun »

U mnie też wyje 5 bieg, ale mam drugi silnik po remoncie tak że sprawa rozwiązana ;)
Dodaję że mam udokumentowany przebieg 60 000km tj.Tenere XT600Z 3AJ
Kto prędko daje, ten 2 razy daje.
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: xt600e 3tb-skrzynia biegow problem

Post autor: ogur69 »

umnie taż wyje ale natyle słabo że niema sensu sobie głowy zawracać rozbiórką silnika mam 48000km, dobrze że nie sypie się jeszcze trójka jak w dr
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
ODPOWIEDZ