prooblem pierd strzela w wydech

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
mizeria77
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2010, 21:57

prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: mizeria77 »

witam mam problem z xtkiem motocykl odpala na ssaniu ale jak zmniejszam ssanie to gasnie nie chodzi na wolnych obrotach,na wysokich obrotach strzela w wydech po odjeciu mu gazu,co to moze byc dysza wolnych obrotów jest chyba czystatak znaczy mnie zdaje sie co to jeszce moze byc oprócz gazniiiiiika?pozdrawiam i prosze o jakies concretne porady bo juz 3 tygodnie nie jezdiłem a mnie sie bardzo chce!dzieki z góry,ogór niestety nie ma czasu zeby ttu wpierdnąc i pomudz,,,,,,,,,,,,,pozdrawiam wszystkich mizernie !
starter
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2010, 15:22

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: starter »

moim zdaniem to gaznik,i nie rozumiem co myślisz pod pojęciem "chyba czysta"chyba?to czysta czy chyba czysta jest ta dysza? :) no ale może sprawdz świece,wymień ją najlepiej i może skoro tyle czasu nie latałeś to paliwo?może woda w baku?albo gdzieś po drodze do gaznika
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: loko »

Witam miałem identyczne objawy. Przytrafiło mi się to w czasie jazdy u mnie diagnoza zapchana dysza główna…. Po rozkręceniu okazało się że gaźnik zaciągnął przez dysze główną ładnego gluta silikonu :D dzięki mojemu niefachowemu skręceniu komory w pośpiechu :D ….motocykl nie dostawał paliwa i działał tylko na ssaniu i nie pisze ile się nakopałem :twisted: zanim odpalił mi ciepły na ssaniu z zapchana dyszą……

Tak czy siak zdemontuj gaźnik nie wiem czy w XT jest tyle z tym zachodu co w TTR ale rozbierz…. dobrze przemyj przedmuchaj jak nie jesteś pewien do wykręć dysze i sprawdź je pod światło przy dobrym wzroku widać oczko…nie czyść przypadkiem drutem i tym podobnym ja już to np. włosiem z pędzla ale dobre mycie- przedmuch i musi się błyszczeć…skoryguj jak trzeba poziom paliwa ( dlatego przed demontażem warto go zmierzyć za pomocą przezroczystego wężyka mocowanego u dołu komory, po odkręceniu śrubki spustowej, wskaże ci poziom paliwa porównaj wynik z manualem )i wtedy możesz wykluczyć gaźnik na 100% ;)
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
dzekson
Po kostki w błocie
Posty: 254
Rejestracja: 05 lut 2010, 20:36
Motocykl: XT600E '99 / XL650V '00
Lokalizacja: Rzrszów

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: dzekson »

stawiam na zanieczyszczony gaźnik. Wykazuje on typowe objawy zubożenia mieszanki. Dla pewności możesz wykręcać
nieco śrubę od regulacji wolnych obrotów. Przedtem sprawdz o ile obrotów jest ona wykręcona by w razie czego móc powrócić do ustawien pierwotnych.
Wykręcaj tą śrube co poł obrotu i za każdym razem sprawdzaj reakcję na gaz, kiedy przestanie strzelać w rurę. Kręć na rozgrzanym silniku!
Jeśli będzie to między 3...6 obrotów to tak zostaw i sie nie przejmuj, po prostu gaźnik sie zużywa, lub wkrótce nalezałoby go przeczyścić.
Ważne jaki jest kolor świecy. Poza tym czy dymi na czarno z rury? Czy dobrze schodzi z obrotów i jak się na nie wkręca?
Daj znać o efektach pracy,,,

mizeria77 pisze:witam mam problem z xtkiem motocykl odpala na ssaniu ale jak zmniejszam ssanie to gasnie nie chodzi na wolnych obrotach,na wysokich obrotach strzela w wydech po odjeciu mu gazu,co to moze byc dysza wolnych obrotów jest chyba czystatak znaczy mnie zdaje sie co to jeszce moze byc oprócz gazniiiiiika?pozdrawiam i prosze o jakies concretne porady bo juz 3 tygodnie nie jezdiłem a mnie sie bardzo chce!dzieki z góry,ogór niestety nie ma czasu zeby ttu wpierdnąc i pomudz,,,,,,,,,,,,,pozdrawiam wszystkich mizernie !
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: ogur69 »

kilka dni temu przeczyściłem gażnik u mizeri dziś byłem zobaczyć i odpalić problem chyba rozwiązany gażnik chodzi bardzo ubogo po rozgrzaniu obroty falują i są niestabilne, silnik słabo zchodzi z obrotów.po spryskaniu samostartem styku króćców z głowicą wskoczył na bardzo duże obroty takwięc problem raczej rozwiązany po uszczelnieniu wyregulujemy i powinno się obejść bez wymiany króćców
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
mizeria77
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2010, 21:57

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: mizeria77 »

ach ten ogur co ja bym bez niego.........w tygodniu polepie pierda i na wekenda bedzie mozna skoczyc w teren ,pozdrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrr
sadek
Po kostki w błocie
Posty: 113
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:23
Motocykl: TT 600S
Lokalizacja: lks

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: sadek »

ogur69 pisze:... po uszczelnieniu wyregulujemy i powinno się obejść bez wymiany króćców
mam podobny problem z króćcem ssącym (nieszczelny) jak go uszczelniliście ? Wiem że można to podkleić, czy znacie jakiś dobry klej do klejenie takich elementów. Wiem ze najlepszym rozwiązaniem była by wymiana na nowe ale puki co .. debet na koncie :oops: i muszę sie jakoś ratować. Może ktoś z was ma na zbyciu 1 króciec (drugi jest szczelny)?? :)
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: ogur69 »

mam podobny problem z króćcem ssącym (nieszczelny) jak go uszczelniliście ?

jeszcze nie jest uszczelnione zasysa na styku z głowicą także króciec jest raczej sprawny będzie uszczelniane na styku z głowicą za pomoocą silikonu silnikowego. sam popękany króciec powinien się uszczelnić po takim silikonie sprawdz łatwopalnym sprajem wktórym miejscu zasysa silnik wtedy wejdzie na wysokie obroty
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
sadek
Po kostki w błocie
Posty: 113
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:23
Motocykl: TT 600S
Lokalizacja: lks

Re: prooblem pierd strzela w wydech

Post autor: sadek »

W króćcu na połączeniu z głowicą powinien być oring może już go nie być i dlatego przepuszcza. U mnie oddziela się cześć gumowa od metalowej jest mały strzępek gumy także na bank tędy przepuszcza czasami przy odpalaniu potrafi strzelić z tego właśnie króćca. No i objaw wydaje mi się typowy tzn przy raptownym przyspieszeniu powyżej 3 tys zamula się a potem już ciągnie. Na razie nie chce tego ruszać bo boje się że jak go odkręcę to się całkiem rozpadnie :( ale trzeba będzie się za to zabrać i jakoś to uszczelnić.
ODPOWIEDZ