XT 600 Z 3AJ

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

terenowiecc pisze:Co to za namiot masz? Sam się zastanawiam nad kupnem czegoś podobnego bo większy często robi za zbędny balast.
Dzisiaj buszowałem w Dekatlonie ale nic ciekawego nie zwróciło mojej uwagi.
hi-tec twin 2 - za 99zł w przecenie. Więcej bym za niego nie dał. Mały, bardzo lekki, ale jednosezonowy, bo bardzo przewiewny. Będzie dobry na lato, bo można rozbić bez tropiku.
glina pisze:A mi możesz napisać trochę więcej o rogalu i narzędziówce na błotnik :)
Rogal produkcji "Małyszek", mam je w ofercie - ok 500zł w detalu, ale cena forumowa nieco inne ;)
Narzędziówka Canyon - 80zł. Ale błotnik trzeba wzmocnić, przynajmniej w teresie, bo przez czachę montaż jest dość daleki od lag, więc w offie błotnik lata jak cholera. U niektórych widziałem sporo sztywniejsze błotniki, tam pewnie byłoby ok, ten mój jakiś taki giętki.
slobodan pisze:ArturS, czy włożenie takiego zawieszenia od TT S/E do 3TB wymagałby dużo rzeźby?
Rozumiem, że trzeba by najlepiej wymieniać cały przód czyli półki, lagi, koło oraz zacisk hamulcowy.
Czy trzeba przetaczać sztycę? Jak wygląda sprawa mocowań przedniego błotnika oraz stelaża pod zegary?
Sory za taki ostrzał pytaniami, ale jak zobaczyłem twoją :tenere: to ...
Nie odpowiem Ci, bo nie rzeźbiłem w 3TB. W 3AJ główka jest nieco niższa niż w TTS, a w tych UPSach nie ma możliwości chwycenia lag w innych miejscach, niż fabrycznie (powiedzmy, że +/- 15mm), więc trzeba było dorobić sztycę i dodatkową tuleję dystansową. Błotnik montuje się tak jak w 3TB, z zegarami nie mam pojęcia, bo w 3AJ jest dodatkowy stelaż skręcony z ramą, więc nic nie musiałem zmieniać. Jest jedna forumowa przeróbka 3TB, ale tam zawias jest z jakiegoś kata (WP).
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Kto miał 3AJ i próbował na oryginalnym, nie wzmocnionym bagażniku przewieźć coś cięższego (kufer, rolkę), ten wie jak to się kończy :facepalm: W niedzielę położyłem temu kres :mrgreen: Tylko nie śmiać się ze spawów, bo spawara na siłę wyzionęła ducha i walczyłem marketówką, która nihuhu nie chciała współpracować

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od soboty tygodniowy test ;)
ferdek
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2015, 18:57
Motocykl: Tenere 3AJ

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ferdek »

Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: terenowiecc »

Fajny pomysł z tą "podpórką". Sam myślałem zrobić nowy bagażnik + płytę alu ale bez dodatkowych punktów mocowań w stosunku do oryginału i tak nie spełni swojej roli więc taka przeróbka jest niegłupia.
Za tydzień zobaczę jak się ma wytrzymałość tego bagażnika oryginalnego w boju i zdecyduję co zrobić z tym.
COBO
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:16
Motocykl: XT TENERE, WR250R
Lokalizacja: Wrocław / Podkarpacie

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: COBO »

U mnie wygląda to tak:
Jeśli ktoś ma ochotę na gotowca to mogę udostępnić rysunki.
Caluteńki przód przeniesiony z BELGARDY

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: terenowiecc »

COBO pisze:Jeśli ktoś ma ochotę na gotowca to mogę udostępnić rysunki.
Wrzuć, taką dokumentację lepiej mieć niż nie mieć ;)
Wykonanie profeska!
COBO
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:16
Motocykl: XT TENERE, WR250R
Lokalizacja: Wrocław / Podkarpacie

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: COBO »

Jak wszystko skręcę i będę wiedział że nie trzeba robić korekt to udostępnię pliki.
mallory

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: mallory »

ArturS pisze:Właśnie wróciłem z lotniska. Trochę się ogarnę i biorę się za pisanie fotorelacji i zlepiania filmów. Poczciwa tenerka jako jedyna nie miała absolutnie żadnych problemów. Jedynie trochę podkręciłem mieszankę, bo w PL nie zdążyłem doszlifować ustawień. Na razie na zachętę kilka zdjęć :tenere:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aż chce się wsiadać i gazzzzzzzzzzz..........
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: Gacek »

:facepalm: mallory pomyśl trochę ;) zanim odczytałem treść jaką zapodałeś .... to chcąc nie chcąc połowę świata musiałem powtórnie przejrzeć :lol: . :lol:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: mallory »

Gacek pisze::facepalm: mallory pomyśl trochę ;) zanim odczytałem treść jaką zapodałeś .... to chcąc nie chcąc połowę świata musiałem powtórnie przejrzeć :lol: . :lol:
szkoda, że nie przejechać, ale i tak miałeś fajnie :tenere: :goodjob:
ODPOWIEDZ