Kopka

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

A u mnie szykuje się grubsza sprawa, dziś przy ogarnianiu okolic startera w silniku wypadło mi kawałek czegoś, co przypomina zagiętą końcówkę tej blaszki co na schemacie z komentarza powyżej ma numer 12. Ale żeby się upewnić szykuje mi się większa rozbiórka...
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

No to kicha. Muszę wyciągnąć silnik z ramy i rozebrać. Skrótowo powiem o co chodzi odnośnie do schematu, który jest umieszczony w tym temacie. Jakimś cudem coś zerwało mi łby śrub (14 na schemacie) co spowodowało,że blaszki ( 13,12,11) mi odpadły, natomiast blaszkę (13) i łby śrub znalazłem ale (12 i 11) przepadły gdzieś w silniku i najprawdopodobniej są w skrzyni biegów, przez co muszę rozebrać silnik. Więc muszę z kartera wydostać gwinty uciętych śrub i zamontować na nowo te blachy. I teraz pytanie do posiadaczy części do tego moto. Czy nie miałby ktoś na sprzedaż tych 3 blach ?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Kopka

Post autor: qpa »

ja mam prawie na 100%
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Byłoby super, jakbyś mógł poszukać. To ja bym chętnie kupił, tylko ile by to kosztowało ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kopka

Post autor: Gacek »

wejnus19one pisze:No to kicha. Muszę wyciągnąć silnik z ramy i rozebrać. Skrótowo powiem o co chodzi odnośnie do schematu, który jest umieszczony w tym temacie. Jakimś cudem coś zerwało mi łby śrub (14 na schemacie) co spowodowało,że blaszki ( 13,12,11) mi odpadły, natomiast blaszkę (13) i łby śrub znalazłem ale (12 i 11) przepadły gdzieś w silniku i najprawdopodobniej są w skrzyni biegów, przez co muszę rozebrać silnik. Więc muszę z kartera wydostać gwinty uciętych śrub i zamontować na nowo te blachy. I teraz pytanie do posiadaczy części do tego moto. Czy nie miałby ktoś na sprzedaż tych 3 blach ?
- :shock: może popróbuj coś końcówką magnetyczną rozdłubywać silnik to delikatna masakra :( .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Masz racje z tą masakrą, ale poniekąd jestem do tego zmuszony. wiesz, wszystko jakby łączy się w całość, gdyż od chwili gdy popsuł mi się starter, to zaczęła mi się blokować skrzynia biegów, tj. czasem nie mogę zredukować biegu lub wrzucić jedynki. Pocieszam się tym,że po prostu resztki tych blaszek pałętają się tam i czasem blokują przekładnie, ale to jest jedna z opcji. Dlatego rozważam opcję otworzenia silnika, sprawdzenia wszystkiego i upewnienia się,że nic złego ze skrzynią się nie dzieje....
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Kopka

Post autor: Gacek »

Rozumiem doskonale - jednak z autopsji znam sprawę ze coś zawsze się znajdzie z końcówką limitu i będzie szkoda zostawić nie robiąc , potem z takiej inspekcji wychodzą krociowe sumy a generalnie można było jeszcze spokojnie z tym pojeździć .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Re: Kopka

Post autor: vertus72 »

A ja z innej beczki, a mianowicie mam wrażenie, że podczas kopania jest uślizg takie wrażenie jak przy kopaniu starego dwusuwa z wciśniętym sprzęgłem , może nie sam uślizg a taki dźwięk. Silnik pe remoncie więc komprecha powinna być spora i odczuwalna na kopce - tak mi sie przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Hmm, a może jednak sprzęgło ciągnie trochę ? Za mocno naciągnięte czasem może powodować taki efekt.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Kopka

Post autor: qpa »

a co ma sprzęgło do kopania?
ODPOWIEDZ