Kranik

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klosio3
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:33
Motocykl: Yamaha XT 600 Z Tenere '87
Lokalizacja: Okolice Przeworska

Kranik

Post autor: klosio3 »

Siema, rozkręciłem dzisiaj bak i wyjąłem kraniki i chcialbym sie dowiedziec jak mozna oczyscic bak z rdzy od wewnatrz ?? :?: jakimi sposobami :?: z gory dzx ;)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 12:14 przez klosio3, łącznie zmieniany 1 raz.
Jazda na motorze to najlepsza rzecz którą można robić w ciuchach :D
Romet 50 T-1/Pocket bike cross/Yamaha DT 80 LC2/yamaha XT 600 Z Tenere
dzekson
Po kostki w błocie
Posty: 254
Rejestracja: 05 lut 2010, 20:36
Motocykl: XT600E '99 / XL650V '00
Lokalizacja: Rzrszów

Re: Kranik

Post autor: dzekson »

Odrdzewiacz w płynie (do kupienia np. w markietach budowlanych) wlej do baku. Najlepszy będzie najprostszy bez dodatków konserwująch czy natłuszczjących bo i tak benzyna je wymyje i się tym będzie zanieczyszczać niepotrzebnie.
Utrzymuj po kilka minut bak w różnych pozycjach aby płyn miał czas na rozpuszczenie rdzy. Nastepnie energicznie wstrząsaj bak w celu wypłukania wnętrza.
Nie wrzucaj w tym celu do środka żadnej szmatki itp bo może być problem z jej wydostaniem, bak ma wlew w formie rury co utrudnia manewrowanie od zewnątrz.
Po wylaniu odrdzewiacza przepukaj bak najlepiej benzyna ekstrakcyjną w celu odtłuszczenia z resztek syfu. Najlepiej gdybyś miał możliwość wstrzyknięcia elastyczną rurką pod ciśnieniem około litra takiej benzynki. Wymyje doskonale i bak potem można bez obaw zalać śweżym paliwem.

A co to takiego dokładniej nie wiesz z tym kranikiem bo nie rozumiem zdziwienia?

klosio3 pisze:Siema, rozkręciłem dzisiaj bak i wyjąłem kraniki i tu wlasnie nie wiem co jest grane :D

I chcialbym sie dowiedziec jak mozna oczyscic bak z rdzy od wewnatrz ?? :?: jakimi sposobami :?: z gory dzx ;)
Awatar użytkownika
klosio3
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:33
Motocykl: Yamaha XT 600 Z Tenere '87
Lokalizacja: Okolice Przeworska

Re: Kranik

Post autor: klosio3 »

dobra spoko kranik to juz bajka :D dzieki wielkie za pomoc :D
Jazda na motorze to najlepsza rzecz którą można robić w ciuchach :D
Romet 50 T-1/Pocket bike cross/Yamaha DT 80 LC2/yamaha XT 600 Z Tenere
ODPOWIEDZ