XT 600 Tenere 1991

Pokaż innym swój motocykl!
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: mazi »

To nie jest rocznik 1991... a tak poza tym kolejne 1VJ w stadzie, gratuluję!
---
Pozdrawiam
mazi
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: batagur »

To ja już nie wiem trochę co jest grane bo w dowodzie i karcie pojazdu jest 91... :?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2499
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: Pawlo »

Ja mam w dowodzie 97r., a TT w moim byłym malowaniu wychodziły w okolicach 94r. :lol: Moto pewnie stało w salonie, albo ktoś śmigał bez rejestracji i data w dowodzie to data pierwszej rejestracji? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: Gacek »

Powiem szczerze ze ta Aprillka dożo gustowniej w moich oczach wyglada niż tenerka - ale to już kwestia ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: batagur »

A czy w numerze nadwozia nie ma informacji o roku produkcji?

Co do aprilki to udało mi się z nią wywalczyć. Jeździło się genialnie bo na drodze wszystko widziałeś wyższe od Ciebie były tylko tiry, busy itp :D Ale patent na patencie + problem z częściami. Moto kupiłem za tysiaka z papierami. Było w niej wszystko, tzn trafiła w nie odpowiednie ręce. Ktoś na siłę chciał zrobić crossa... Jak mu sprężyna w tylnim strzeliła to zespawał na stałe jakąś rurę. DUżo by opowiadać, a tenerka seryjna, podoba mi się z wyglądu, części sporo. Z jednej strony fajnie zrobić sobie pod siebie motor, ale normalny a nie wyciorany.


Jeśli ostatnie 2 cyfry numeru nadwozia to rok produkcji a zwykle tak bywa to Tenerka jest z 1989 roku. Skąd 91 nie mam pojęcia :lol:
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: batagur »

Tenerka już przeszła przegląd silnika. Zostały założone cywilizowane nowe uszczelki, bez czerwonego sylikonu i innej rzeźby. Przczyną drobnego wycieku oleju był czujnik luzu i źle położona przykrywka klawiatury. Obecnie mam jakiś dziwny problem z paleniem na rozrusznik, ale na szczęście kopnięcie tego potworka to nie duży problem.

Mianowicie może ktoś pomoże. Motocykl ma ładowanie w zakresie 14V. Pewnego dnia, trochę śmigałem i paliła normalnie z rozrusznika, aż po drodze nagle zgasły światła. Po dotarciu do domu okazało się że poszedł bezpiecznik od ładowania, i upaliło cały kabelek. I od tego czasu jak naładuję akumulator prostownikiem to odpali z rozrusznika z 3-4 razy. Potem będę jeździć z 60km więc powinien się porządnie naładować a tu dupa, z rozrusznika nie odpali. Nie wiem czy wina leży po stronie akumulatora czy bardziej regla napięcia?

Drugie pytanie czy ktoś kojarzy numer lakieru który jest na ramie. Chciałbym zrobić parę zaprawek.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2499
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: Pawlo »

batagur pisze:Drugie pytanie czy ktoś kojarzy numer lakieru który jest na ramie. Chciałbym zrobić parę zaprawek.
Lakier dobiorą ci na miejscu w każdej mieszalni, tylko musisz podjechać na moto.
Obrazek
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: XT 600 Tenere 1991

Post autor: batagur »

Mam pytanie odnośnie wymiany filtr/ów/a powietrza. Na allegro znalazłem 2 górny i dolny, czy należy wymieniać obydwa? Bo jak zdjąłem zbiornik to zauważyłem że prawdopodobnie górny jest chyba przyklejony do airboxa. Dolny chyba standardowo w środku na klamrze.
ODPOWIEDZ