naprawa przednich lag

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: naprawa przednich lag

Post autor: robcio1187 »

Temat ogułem prosty , wszystko zależy jak do dego podejdziesz ;) właśnie jestem po regeneracji przedniego zawiasu i u mnie nie tzeba było wkładać wiele wysiłku żeby rozkrecić lagi miałem na szczęście prent zaklepany na koncu w kształcie klucza nasadowego który odpowiadał rozmiarze śruby i okazało się że pasuje idealnie jak by z tamtad był :lol: gestość oliwy jaka zalewalem to tak jak w serwisówce 10W do karzdej lagi zalałem ok 500ml po czym wszystko poskładałem do kupy i czas na test który trochę okazał się malym niedosytem zadowolenia mianowicie mam wrazenie jak by był nieco ospały i regujac trochę wolniej na nieruwnosci niz przedtem czyżby za mało oliwy ?? zaznaczam ze jak spuscilem stara oliwe z prawej lagi poziom zgadza sie z zalanem nowej , może inna gęstość starej co myślicie i jak poprawić pracę zawiechy??
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Gacek »

Robcio weź pod uwagę ze panują delikatnie niższe temp ,co nie jest bez wpływu na gęstość oliwy .
Druga sprawa to poszczególne oleje rożnych producentów mimo podawanych wartości różnią się znacząco parametrami .
Pewnie w prymitywnej konstrukcji amortyzatora xt nie będzie to zbytnio odczuwalne .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: naprawa przednich lag

Post autor: qpa »

Gacek metoda nie jest może strasznie wyszukana ale działa, i każdy w garażu może ją wykonać ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Gacek »

qpa pisze:Gacek metoda nie jest może strasznie wyszukana ale działa, i każdy w garażu może ją wykonać ;)
Nie twierdzę ze nieskuteczna bo nie próbowałem jednak znając budowę lagi w xt raczej nie powinno nastąpić zakleszczenie( w zdrowej ladze ) unieruchomienie dampera stosując opisywaną przez ciebie technikę a jest to generalnie jedyny sensowny i gwarantujący 100 % skuteczność sposób na pewne rozdzielenie od dolnej lagi.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: naprawa przednich lag

Post autor: mazi »

Lagi oddzielone od goleni.

Jest mały problem. W jednym zestawie goleń+laga brakuje mi górnego pierścienia (uszczelniacza)... element montowany jest na samej górze golenia, pod nim znajduje się pierścien oporowy, a niżej uszczelniacz.

Da radę kupić gdzieś ten element przypominający uszczelniacz (zgarniający?).
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Gacek »

Mazi jeżeli chodzi ci o uszczelniacz pyłowy to jak najbardziej ,przed zakupem przemierz sobie ten z drugiej lagi bo delikatnie sa różnice w grubościach uszczelniaczy w poszczególnych modelach xt chociaż wydaje mi się ze pyłówki mają tą samą grubość.
All balls jakieś 60 zł płaciłem kiedyś tylko nie pamiętam już czy za komplet czy sztukę :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Gacek »

Mazi który element ?
http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 06373.jpg/
pod czerwonym pudelkiem służącym jako" popiełucha" jest patent na szybko dorobiony który słuzy mi do rozkrecania lag rozkrecaniu lag
http://imageshack.us/photo/my-images/63 ... 06381.jpg/
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Gacek »

Panowie
potrzebował bym dokładne wymiary otworów w dumperze (rurka montowana do dolnej lagi ) cztery na dole i górny ,oraz zew średnicę i wewnętrzną tej rurki w 3tb.Jak by ktoś był w temacie wymieniał uszczelniacze będę wdzięczny ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Mad Max
Po kostki w błocie
Posty: 128
Rejestracja: 17 sty 2012, 20:15
Motocykl: DR650SE
Lokalizacja: Toruń

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Mad Max »

to jak juz ktos zacznie sypac danymi to poprosilbym o wymiar sprezyn jaki powinien byc w przodzie w 2002r,bo olej zmienilem na nowy a przod mieki i dobija juz przy mocnym bujaniu na postoju :( srednica lagi 41mm
DR800
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: naprawa przednich lag

Post autor: Gacek »

Mad Max pisze:to jak juz ktos zacznie sypac danymi to poprosilbym o wymiar sprezyn jaki powinien byc w przodzie w 2002r,bo olej zmienilem na nowy a przod mieki i dobija juz przy mocnym bujaniu na postoju :( srednica lagi 41mm
- tą informację (chyba najbardziej wiarygodną )+ limit zużycia uzyskasz z manuala adekwatnego do swojego rocznika (niestety nie podam ci wartości bo nie posiadam do nowszej wersji a może odbiegać wartościami które występują w mojej) .
Znajdziesz tam też wartości sił jakie występują na sprężynie w poszczególnych fazach zgniotu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ