wałek przedniej zębatki [wymiana]

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
witek
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2011, 20:29
Motocykl: Yamaha 600 TT

wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: witek »

Witam !
Jeżdżę Yamahą 600 TT z 86 r. Dzisiaj wymieniałem zestaw napędowy i zauważyłem, że wałek przedniej zębatki już ledwo zipie :o . Jak wygląda procedura jego wymiany?
Pozdrawiam
Witek
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 526
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: Krzsiek »

To co wystaje i co masz zrypane to cześć walka który w środku jest skrzynia biegów.
Obrazek

Wymiana tego polega na totalnym rozebraniu całego silnika.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2499
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: Pawlo »

A co się dokładnie stało temu wałku? :) Artur robił ostatnio rzeźbę w wałku z powodu końcówki gwintu, tutaj możesz obczaić co i jak :arrow: viewtopic.php?f=25&t=1490&start=110#p21520
Obrazek
witek
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2011, 20:29
Motocykl: Yamaha 600 TT

Re: wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: witek »

Wałek kończy żywot bo pozostało 20 góra 30% frezu :omg: Muszę go wymienić albo.... to gruby frez więc może dało by napawać - próbował ktoś? A może jakiś inny sposób - np zamiast napawania jakiś piekielny klej, który uzupełniłby ubytki? Szukałem w sieci nówki sztuki ale nie znalazłem - może ktoś z Was wie gdzie takie rzeczy można kupić? Jeszcze jedno pytanko - czy żeby wyciągnąć ten wałek to muszę rozkładać skrzynię?
Pozdrawiam
Witek
:tt600:
MAĆKO
Lubiący błoto
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:55

Re: wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: MAĆKO »

przyspawaj zebatke a w zimie rozbebesz silnik... :bananaevil: :mrgreen:
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 526
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: Krzsiek »

witek pisze:Wałek kończy żywot bo pozostało 20 góra 30% frezu :omg: Muszę go wymienić albo.... to gruby frez więc może dało by napawać - próbował ktoś? A może jakiś inny sposób - np zamiast napawania jakiś piekielny klej, który uzupełniłby ubytki? Szukałem w sieci nówki sztuki ale nie znalazłem - może ktoś z Was wie gdzie takie rzeczy można kupić? Jeszcze jedno pytanko - czy żeby wyciągnąć ten wałek to muszę rozkładać skrzynię?
:tt600:
Zapewne szukasz tego http://www.google.pl/search?client=oper ... el=suggest
czesc nr 34K-17402-01-00
Kosztuje ok 500zl.
Do dostania w Waw w aso Yamahy na połczynskiej. Zadzwoń zapytaj, na miejscu sprawdza po vinie czy to ten wałek i powiedzą ile kosztuje.

Do wymiany musisz wszystko rozebrać. Głowicę, cylinder i rozpołowić silnik.
witek
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2011, 20:29
Motocykl: Yamaha 600 TT

Re: wałek przedniej zębatki [wymiana]

Post autor: witek »

Dzięki za informację. Jeśli taki rząd ceny to raczej poszukam dobrej używki ale najpierw pogadam z moim mechanem - to specjalista od rzeźby :confetti:. Może się uda coś zaradzić - wolałbym nie spawać ale jeśli nie będzie innego sposobu...
Pozdrawiam i życzę dużo ognia nad tłokiem.
Witek
ODPOWIEDZ